„Tai buvo bendras sprendimas: mes retai matomės, kiekvienas iš mūsų turi atskirą gyvenimą“, – per televiziją po baleto, kurį stebėjo kartu su Liudmila, pareiškė V. Putinas. Šis įvykis Rusijoje neturi precedento, o ir visame pasaulyje nėra daug lyderių, kurie eidami savo pareigas būtų išsiskyrę su žmonomis.
Štai 8 tokie atvejai:
Nicolas Sarkozy, Prancūzijos prezidentas
N. Sarkozy tapo pirmuoju Prancūzijos prezidentu, kuris išsiskyrė su žmoną eidamas pareigas. 2007 metais nutrūko jo santuoka su žmona Cecilia. Vos po metų prezidentas jau turėjo naują žmoną – dainininkę, aktorę ir buvusį modelį Carlą Bruni.
Silvio Berlusconi, Italijos ministras pirmininkas
Prisimenant S. Berlusconi asmenybę ir jo mėgstamus „bunga-bunga“ vakarėlius, nieko neturėtų nustebinti, kad su žmona, buvusia aktore Veronica Lario, išsiskyrė. Tai įvyko 2009 metais. Vėliau jis piktinsis „feministais ir komunistais teisėjais“, kurie nusprendė, kad po skyrybų dabar jau buvęs Italijos premjeras V. Lario turės mokėti po 26 milijonus eurų per metus.
Alvaro Colomas, Gvatemalos prezidentas
Kai 2011 metais Gvatemalos prezidentas A. Colomas paskelbė apie savo skyrybas su žmona Sandra Torres, jo politiniai oponentai tai pavadino „cinišku politiniu sąmokslu“, siekiant apeiti valstybės įstatymą, kad artimi prezidento giminaičiai negali siekti prezidento posto. Ir tame buvo tiesos. S. Torres netrukus pareiškė, kad sieks tapti prezidente, kai baigsis jos buvusio vyro kadencija. Tačiau teismas vis tiek nusprendė, kad tai pažeidžia Konstituciją, ir neleido jai dalyvauti rinkimuose.
Nelsonas Mandela, Pietų Afrikos Respublikos prezidentas
38 metus trukusi Nelsono Mandelos ir jo žmonos Winnie santuoka išgyveno apartheidą, bet žlugo, praėjus šešeriems metams po N. Mandelos išėjimo iš kalėjimo. 1996 metais teisme N. Mandela pareiškė, kad Winnie turėjo romaną. Viskas baigėsi skyrybomis.
Hugo Chavezas, Venesuelos prezidentas
Niekam nebuvo paslaptis, kad H. Chavezas turi daugybę meilužių, tačiau žmonų jis turėjo tik dvi. Su savo antra žmona, Venesuelos radijo žurnalist Marisabel Rodriguez, jis išsiskyrė 2004 metais, apkaltinęs ją blogu charakteriu.
Andreas Papandreou, Graikijos ministras pirmininkas
Prieš A. Papandreou tampant Graikijos premjeru, šalyje svetimavimas buvo laikomas nusikaltimu. Jis panaikino šį įstatymą ir išsiskyrė su savo žmona Margaret, kurią buvo vedęs net 38 metus. Vietoje jos jis pasirinko vesti savo meilužę Dimitrą Liani, daugiau nei 30 metų už jį jaunesnę stiuardesę.
Alberto Fujimori, Peru prezidentas
A. Fujimori ir jo žmona Susana Higuchi padavė skyrybų dokumentus 1995 metais, kai ji apkaltino prezidento šeimą korupcija. A. Fujimori atsakė, pavadindamas žmoną „nelojalia šmeižike“. Jų ginčas buvo labai viešas, ir jame netruko pikantiškų epizodų, pavyzdžiui, kai prezidentas užsirakino savo name ir neįsileido į jį Susanos. Užsirakinęs jis pareiškė žiniasklaidai, kad ieško naujos žmonos, kuri būtų „protinga ir turėtų gražias kojas“. 2006 metais jis vedė sėdėdamas kalėjime, kur buvo uždarytas dėl korupcijos.
Karalius Henrikas VIII, Anglija
Turbūt vienintelės skyrybos, kurios pagimdė naują religiją. Karalius Henrikas VIII išsiskyrė su žmona Katerina, įsimylėjęs Anne Boylen, gražuolę vienos iš savo meilužių seserį. Roma atsisakė anuliuoti jo santuoką, tačiau jis vis tiek 1533 metais vedė Anne, įkūręs naują, Anglijos bažnyčią. Beje, A. Boylen buvo antroji, bet ne paskutinioji karaliaus žmona. Iš viso Henrikas VIII vedė šešias moteris, o A. Boylen buvo pirmoji, kuriai jis liepė įvykdyti egzekuciją.