Iš įvairių spaudoje pasirodžiusių pranešimų surinkome pagrindinius teiginius, kuriuos Minske patvirtino derybininkai:
- sunkiosios karinės technikos atitraukimas Ukrainos kariuomenei nuo dabartinės fronto linijos, o separatistams – nuo linijos, numatytos pagal 2014-ųjų rugsėjo 19-osios susitarimą Minske. Buferinė zona sudarys 50 km (V. Putinas, P. Porošenka);
- konstitucinė reforma, kurioje turėtų būti numatytos Donbaso žmonių teisės (V. Putinas);
- humanitarinės pagalbos klausimai karo nuniokotiems regionams (V. Putinas);
- įstatymų, numatančių specialų šių teritorijų statusą, įgyvendinimas (V. Putinas);
- pasiektas sutarimas dėl visų suimtųjų išlaisvinimo, įskaitant ir Rusijoje kalinamą Ukrainos Dūmos narę Nadeždą Savčenko, per 19 dienų (P. Porošenka);
- visų užsienio karinių pajėgų išvedimas iš Ukrainos per 19 dienų (P. Porošenka);
- Ukrainos pasieniečiai turėtų perimti visišką sienos kontrolę iki 2015-ųjų pabaigos (P. Porošenka);
- Ukraina neįsipareigojo įgyvendinti šalyje federalizacijos ar suteikti Donbaso regionams autonomijos (P. Porošenka).
Pagrindiniai memorandumo teiginiai
1. Visiškas ugnies nutraukimas Donecko ir Luhansko srityse iki 2015 metų vasario 15-osios 00.00 val. pagal Kijevo laiką.
2. Sunkiosios karinės technikos atitraukimas abiem pusėms vienodu atstumu siekiant sudaryti mažiausiai 50 km saugumo zoną.
Ukrainos kariuomenei – nuo faktinės fronto linijos, Donecko ir Luhansko kariniams junginiams – nuo 2014 metų rugsėjo 19-ąją Minske sutartos linijos.
Sunkiosios ginkluotės atitraukimas privalo prasidėti ne vėliau kaip antrąją ugnies nutraukimo dieną ir trukti ne ilgiau kaip 14 dienų.
Šį procesą prižiūrės ESBO atstovai su Trišalės kontaktinės grupės pagalba.
3. ESBO privalės užtikrinti efektyvų sunkiosios technikos atitraukimo monitoringą, naudodama visas būtinas tam priemones, įtraukdama ir palydovų informaciją, radiolokacines sistemas, nepilotuojamųjų lėktuvų informaciją.
4. Pirmąją dieną nuo (kariuomenės, – red. past.) atitraukimo pradėti dialogą dėl galimų būdų atskiruose Donecko ir Luhansko sričių regionuose organizuoti rinkimus remiantis Ukrainos teisės aktais, taip pat dėl būsimo šių rajonų režimo pagal Ukrainos teisę.
Netrukus, ir ne vėliau nei praėjus 30 dienų nuo šio dokumento pasirašymo, priimti Ukrainos Aukščiausiosios Rados nutarimą dėl nurodymo įvesti šiuose regionuose ypatingąją padėtį remiantis Ukrainos įstatymu „Dėl laikinosios tvarkos ir vietos savivaldos atskirose Donecko ir Luhansko srityse įvedimo“ pagal ribas, nustatytas 2014-ųjų Minsko memorandumu.
5. Užtikrinti amnestiją asmenims, susijusiems su įvykiais atskiruose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose.
6. Užtikrinti visų įkaitų išlaisvinimą ir apsikeitimą jais bei neteisėtai sulaikytais asmenimis principu „visi į visus“. Šis procesas turi būti įgyvendintas ne vėliau nei per penkias dienas nuo kariuomenės atsitraukimo.
7. Užtikrinti saugią humanitarinės pagalbos prieigą, susisiekimą, saugojimą ir paskirstymą remiantis tarptautiniais mechanizmais.
8. Nustatyti būdus (remiantis Ukrainos teise), kaip visiškai atkurti socialinius bei ekonominius ryšius, socialines (tokias kaip pensijos) ir kitas išmokas.
Šiam tikslui Ukraina turės atkurti savo bankų sistemos veiklą rajonuose, kuriuos palietė konfliktas, ir galbūt bus sukurtas tarptautinis mechanizmas tokiai veikai palengvinti.
9. Atkurti visišką pasienio kontrolę visoje konflikto zonoje. Tai turi prasidėti pirmąją dieną po vietos rinkimų ir baigtis po plataus masto politinio sureguliavimo (vietos rinkimai atskiruose Donecko ir Luhansko srities rajonuose pagal Ukrainos įstatymus ir konstitucinė reforma) iki 2015-ųjų pabaigos, įgyvendinus 11-ąjį punktą – konsultuojantis ir sutarus su atskirų Donecko bei Luhansko srities rajonų atstovais, remiantis Trišalės kontaktinės tarybos pagalba.
10. Išvesti visus užsienio karinius dalinius, karinę techniką ir samdinius iš Ukrainos teritorijos stebint ESBO. Išformuoti visus neteisėtus ginkluotus dalinius.
11. Vykdyti konstitucinę reformą Ukrainoje, iki 2015-ųjų pabaigos priimant naują Konstituciją, kuri kaip esminį elementą numato decentralizaciją (įskaitant atskirų Donecko ir Luhansko sričių rajonų ypatingumo nustatymą, sutarus su šių rajonų atstovais), taip pat priimti nuolatinę įstatymų bazę dėl šių rajonų ypatingo statuso – atitinkamai tam, kas yra nurodyta pastabose, – iki 2015 metų pabaigos.
12. Remiantis Ukrainos įstatymu „Dėl laikinosios tvarkos ir vietos savivaldos atskirose Donecko ir Luhansko srityse įvedimo“ klausimai, susiję su vietos rinkimais, bus aptariami ir priimami kartu su Donecko bei Luhansko atskirų sričių atstovais ir su Trišalės kontaktinės grupės pagalba. Rinkimai bus vykdomi remiantis galiojančiais ESBO standartais ir prižiūrint ESBO atstovams.
13. Sustiprinti Trišalės kontaktinės grupės veiklą, akcentuojant darbo grupių sudarymą dėl pateiktų Minsko susitarimo aspektų suderinimo. Jos atspindės Trišalės kontaktinės grupės sudėtį.
Žurnalistė Irina Galuško paviešino sutarties kopiją savo „Twitter“ paskyroje: