• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio rekordai – tai visuomenės būdas apdovanoti ir išgarsinti tuos, kurie atlieka išties įspūdingus arba visiškai beverčius dalykus. Bet yra ir tokių rekordų, kurių Gineso rekorduose nepamatysime. Tai šiurpą keliantys rekordai, kuriais nei vienas sveiko proto žmogus nesididžiuotų. Listverse.com pateikia 10 iš jų.

Pasaulio rekordai – tai visuomenės būdas apdovanoti ir išgarsinti tuos, kurie atlieka išties įspūdingus arba visiškai beverčius dalykus. Bet yra ir tokių rekordų, kurių Gineso rekorduose nepamatysime. Tai šiurpą keliantys rekordai, kuriais nei vienas sveiko proto žmogus nesididžiuotų. Listverse.com pateikia 10 iš jų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tęsinys

5. Sėkmingiausias pasaulyje diktatorius

Karalius Idris buvo pirmasis ir vienintelis Libijos karalius, valdęs 1951-1969 m. Galop gyventojai pavargo nuo šio negailestingo bepročio valdymo, tad visa valdžia atsidūrė pulkininko Gadhafio rankose. Nors karaliaus valdymo laikotarpiu šalyje siautė korupcija, tačiau BVP vienam gyventojui išaugo net 9,78 karto. Jeigu nekreipsime dėmesio į tuo metu klestėjusius žmogaus teisių pažeidimus, karalius Idris buvo sėkmingiausias diktatorius, aplenkęs tokius konkurentus kaip Parkas Chungas Hee ar Augustas Pinochetas.

REKLAMA

4. Pirmoji holokausto auka

Holokausto aukomis tapo apie 6 milijonai žydų, tad išties sunku yra nustatyti, kas tapo pirmąja šio masinio tautos naikinimo auka. Tačiau istoriko T. W. Rybacko duomenimis, tai buvo seniai užmirštas žydas Arthuras Kahnas. 1933 m. balandžio 12 d. 5 val. ryto jis kartu su dar trimis žydais buvo nužudytas nacių stovykloje. Sekundėmis vėliau negu A. Kahnas mirė Ernstas Goldmannas, Rudolfas Benario ir Erwinas Kahnas. Nužudyti jie buvo už mažučio kaimelio Prittlbacho, geriau žinomo Dachau pavadinimu. T. W. Rybacko teigimu, A. Kahno nužudymu prasidėjo oficialus genocidas.

REKLAMA
REKLAMA

3. Pirmasis asmuo, nuteistas už genocido vykdymą

Iki 1994-ųjų Jeanas-Paulas Akayesu buvo mažai kam žinomas. Jis buvo ramaus miestelio Tabos meras, dalyvaudavo prekybos centrų atidarymuose ar teisėjavo šokių konkursuose. Tačiau įpusėjus paskutiniajam XX a. dešimtmečiui Ruanda tapo išties išskirtine šalimi. Metų metus čia tvyrojusi etninė įtampa prasiveržė nematytais žiaurumais. Pirmosiomis Ruandos genocido savaitėmis J.P. Akayesu vaidino tikrą herojų, teigdamas, kad jo valdomas miestelis yra saugus. Tačiau 1994 m. balandžio 18 d. jis apsivilko karinę uniformą, sušaukė susirinkimą ir paskelbė karą tutsiams. Jo įsakymu, vietiniai milicininkai ėjo iš namo į namą kankindami ir žudydami vaikus, prievartaudami moteris. Dėl siaubingų žudynių J. P. Akayesu pateko į Tarptautinį baudžiamąjį teismą ir 1998 m. rugsėjo 5 d. tapo pirmuoju žmogumi, nuteistu už genocidą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Jauniausias diktatorius

1971-aisiais mirus Haičio diktatoriui Francois Duvalier (žinomas kaip Papa Doc), jo sūnus Jean-Claude Duvalier (Bebe Doc) tuoj pat pradėjo valdyti šalį. Tuomet jis buvo dar paauglys. Deja, naujojo valdovo amžius ir patirties stoka itin pablogino reikalus šalyje. Tarptautinės amnestijos organizacija kaltina jaunąjį valdovą tūkstančiais žmonių kankinimo atvejų, priverstiniais žmonių dingimais, neteisėtomis egzekucijomis ir stambaus masto grobstymais. Galiausiai Haičio gyventojai neapsikentė žiauriu tokio prezidento valdymu ir 1986-aisiais išspyrė jį iš valdžios. Bebe Doc susikrovė lagaminus su šalies turtais ir pabėgo į Prancūziją. Šiuo metu jis grįžęs į Haitį, kur yra teisiamas už žmogaus teisių pažeidimus.

REKLAMA

1. Daugiausia aukų nusinešusi savižudybė

Beveik 60 metų sulaukęs Gamilas el-Batouty pasižymėjo itin dideliu seksualiniu apetitu. Jis nuolat priekabiaudavo prie moteriškos lyties darbuotojų, paauglių, persekiodavo atsitiktines moteris. Egipto oro linijų vadovai pavargo kovoti su tokiomis darbuotojo ydomis, tad nusprendė ieškoti priežasčių jį atleisti. Deja, jam apie tai buvo pranešta ne pačiu tinkamiausiu metu – kai Gamilas pilotavo lėktuvą. Visi 217 keleivių žuvo, kai lėktuvas nukrito vandenyne. Nors tikrosios įvykio priežastys iki šiol nėra žinomos, manoma, kad būtent žinia apie atleidimą galėjo priversti Gamilą taip sureaguoti. Nebuvo rasta jokių įrodymų, kad vyriškis galėjo būti teroristas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų