Krokodilų išmatos
Senovės egiptiečių raštuose, siekiančiuose 1850 metus prieš mūsų erą, pasakojama, kaip moterys į vaginas įsistatydavo specialias „diafragmas“, kurios užblokuodavo kelią spermai. Šiuos pesarus gamindavo iš krokodilų išmatų, medaus ir natrio karbonato. Krokodilų išmatos yra šiek tiek šarminės, kaip ir mūsų dienų spermicidai, tad šis metodas galėjo pakankamai sėkmingai veikti.
Šeškų sėklidės
Viduramžiais taip pat netruko išradingų būdų išvengti nėštumo. Pavyzdžiui, vidinėse šlaunų pusėse pririšdavo šeškų sėklides. Pasak legendos, moteris, prisirišusi šeško sėklides ir užsikabindavusi ant kaklo šeško kaulą, negalėdavo pastoti. Turbūt nereikia pasakoti, ar šis metodas būdavo veiksmingas.
Gyvsidabris
Tačiau istorijoje buvo ir pavojingesnių „kontraceptinių“ metodų. Tarp jų – parako ir gyvsidabrio gėrimas, kurį prieš tūkstančius metų praktikavo kinų moterys. Šis mirtina mišinys turėjo paversti moteris sterilias. Tačiau prisidėdavo ir pašaliniai veiksniai – inkstų ligos, smegenų pažeidimai ir, žinoma, mirtis.
„Arbata“ su bebro sėklidėmis
Šis metodas atsirado XVI amžiaus Kanadoje, kai moterys, siekdamos išvengti nėštumo, gerdavo skystį, gautą pamirkius bebro sėklides koncentruotame alkoholyje. Nėra jokių duomenų apie sėkmingą šio metodo veikimą.
Gyvūnų žarnos
Viena seniausių „prezervatyvų“ rūšių buvo gaminama iš kiaulių žarnų. Jas dažnai mirkydavo šiltame piene, kad jos taptų minkštesnės ir švelnesnės.
Kai kurie istorikai tvirtina, kad pirmoji vyro su prezervatyvu iliustracija demonstruoja Kretos karalių Miną, kuris gyveno maždaug 3000 metų prieš mūsų erą. Pasak legendos, prakeiksmas lėmė, kad Mino spermoje buvo skorpionų ir gyvačių. Kad apsaugotų savo seksualinius partnerius nuo pavojaus, Minas kaip prezervatyvą naudojo ožkos žarną.
Kalvio vanduo
Pasak Sorano, graikų ginekologo, gyvenusio II amžiuje, moterys, siekdamos kontroliuoti nėštumą, gerdavo kalvių ginklų atšaldymui naudotą vandenį.
Nepaisant to, kad nėra žinių, kodėl kas nors tuo galėjo tikėti, moterys savanoriaudavo gamyklose, kad taptų nevaisingos, iki pat Pirmo pasaulinio karo pabaigos.
Opijaus diafragma
Senovės Sumatros moterys naudodavo aguonų vaisius kaip diafragmą sekso metu.
Akacijų, datulių ir medaus tamponas
Vienas iš pirmųjų užfiksuotų išduotų kontraceptinių priemonių receptų siekia 1550 metų prieš mūsų erą. Jis buvo užrašytas ant papiruso Egipte. Juo buvo išrašytas tamponas, pagamintas iš vilnos, pamirkytos akacijų, datulių ir medaus mišinyje.
Nepaisant savo primityvumo, tamponas veikdavo, nes akacijos fermentuojasi į pieno rūgštį, ingridientą, kuris naudojamas mūsų dienų spermiciduose.
„Coca-Cola“ ir kiti gazuoti gėrimai
„Coca-Cola“ netikėtai tapo kontraceptinės tradicijos dalimi šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose, kai kiti nėštumo kontrolės metodai dar nebuvo plačiai prieinami. Ir jie iš tiesų veikdavo.
Faktas, kad „Coca-Cola“ gali būti naudojamas kaip spermicidas, tapo tikra sensacija. Eksperimentas buvo atliktas Harvardo medicinos mokykloje. Mokslininkai sumaišė spermą su keturiomis kolos rūšimis. Paaiškėjo, kad dietinė kola nužudė visus spermatozoidus per vieną minutę, o štai naujausia kolos rūšis „New Coke“ paliko gyvus 41 proc. spermatozoidų. Buvo nuspręsta, kad spermatozoidus žudo koloje esanti anglies rūgštis.
Citrininė diafragma
Dar vienas paminėjimo vertas keistas ir pakankamai veiksmingas kontraceptinis metodas, naudotas XVIII amžiuje, buvo kaip diafragma naudota citrina. Citrinoje esanti rūgštis kovodavo su spermatozoidais. Tiesa, citrinų sultys gali pažeisti vaginą, todėl citrina tikrai nėra pats protingiausias sprendimas nėštumui kontroliuoti.