• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Arūnas Dulkys: ateityje karantinus turėtume pamiršti

Papildyta

Ateityje turėtume vengti tokių priemonių kaip griežti karantinai ir žmonių uždarymas namuose, konstatavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis taip pat pranešė apie planus atšaukti ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso.

Ateityje turėtume vengti tokių priemonių kaip griežti karantinai ir žmonių uždarymas namuose, konstatavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis taip pat pranešė apie planus atšaukti ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso.

REKLAMA

Pristatydamas naujausią informaciją apie pandeminę situaciją Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje ministras pažymėjo, kad ateityje turėtume išvengti tokių uždarymų, kokius teko patirti pastaraisiais metais.

„Pagrindinė tendencija būtų, kad turime dabar visi siekti, kad Lietuvos žmonės ateityje tų karantinų, uždarymų ar lockdownų nebepatirtų, kad užmirštume tokius dalykus kaip mokyklų uždarymas. Tai reiškia, kad taip norisi planuoti savo veiklas, kad išnaudoti sukurtą infrastruktūrą, išnaudoti mūsų sveikatos sistemos žmonių pasiektą praktinę patirtį, kad ateityje tokios priemonės kaip judėjimo suvaržymai, švietimo, mokyklų uždarymai liktų praeityje“, – sakė jis.

A. Dulkys kartu džiaugėsi, kad užkrečiamiausia ir labiausiai plintanti omikrono atmaina vis tik „atsitrenkė“ į vakcinacijos sieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir pasiektas imunizacijos lygis vis tik veikia teigiamai. Ir tai yra gera žinia, Lietuvoje mes turime apie 90 proc. suaugusiųjų imunizacijos laipsnį, <...> jei žiūrėtume su vaikais, tai irgi yra neblogas laipsnis – 80 proc. su viršum“, – kalbėjo A. Dulkys.

REKLAMA

Kaip patikslino sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė, pagal turimus duomenis 17 proc. Lietuvos visuomenės yra persirgusi, 64 proc. yra vakcinuoti.

„19 proc. statusas yra nežinomas arba jie niekur nesikreipė ir nėra užfiksuota. Vakar yra pasiprašyta papildomos informacijos, kiek vakcinuotų asmenų yra taip pat persirgę“, – sakė ji. 

Atšauks ekstremalią situaciją

Jis per posėdį taip pat informavo, kad Lietuva ruošiasi atšaukti dėl koronaviruso pandemijos paskelbtą ekstremalią situaciją, tačiau prieš tai reikia suderinti finansinius ir organizacinius klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Judam link ekstremalios situacijos atšaukimo, tam reikia pasiruošti atitinkamus dalykus, susižiūrėti finansavimo klausimus dėl testavimo, gydymo, vakcinacijos. Reikia testavimo sistemą decentralizuoti, susitarti dėl mobilių punktų veiklos, kas, kaip, kokiomis priemonėmis apsirūpins, visi gydymo, diagnostikos dalykai. Komanda dabar dirba prie šių klausimų, kad mes galėtumėm išeiti iš oficialios ekstremalios situacijos“, – sakė ministras. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalies vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė teigė, kad tam rengiami sisteminiai pokyčiai, pereinant „prie įprastos užkrečiamosios ligos valdymo bei pasirengimo, kaip reaguoti, jei būtų nustatyta nauja pavojingesnė atmaina“.

Ji pažymėjo, kad pastarąsias tris savaites stebimas situacijos stabilizacija: lėtai, bet sergamumas mažėja visose amžiaus grupėse. 

„Paskutiniąsias tris savaites turime lyg ir stabilizavimąsi, ir lėtesnį sergamumo mažėjimą, vidutiniškai registruojame apie 4 tūkst. susirgimų per dieną, sergamumas yra sumažėjęs visose amžiaus grupėse“, – sakė L. Ašoklienė.

REKLAMA

Ketina atsisakyti kaukių

Gerėjant epidemiologinei situacijai taip pat svarstoma atsisakyti privalomų kaukių, jas paliekant viešajame transporte ir sveikatos priežiūros įstaigose.

„Šiuo metu diskutuojame apie tai, kad Lietuvoje galima svarstyti kaukių privalomumo klausimą, perkelti į rekomendaciją, paliekant privalomą kaukių dėvėjimą tam tikrose vietose, sveikatos sektoriuje, slaugos-globos įstaigose ir viešajame transporte“, – sakė L. Ašoklienė.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kovą sušvelnino kai kuriuos pandeminius ribojimus, tokius kaip srautų valdymas renginiuose, atšaukė iki šiol juose buvusius privalomus respiratorius – leista dėvėti kaukes.

Taip pat Lietuvoje galioja reikalavimas parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Per vakar – 5322 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 5322 nauji COVID-19 atvejai, 13 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo pandemijos pradžios bent kartą šia liga susirgo daugiau nei 1 mln. gyventojų, nuo jos mirė beveik 8,8 tūkst. žmonių.

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 4465, antrą – 849, trečią – aštuoni žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1302 COVID-19 sergantys pacientai, keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 64 iš jų – reanimacijoje. 

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 2038,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 44 procentai.

REKLAMA

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

Antradienį 73 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, 372 gavo sustiprinančiąją. Iš viso per parą paskiepyta 517 žmonių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,7 proc. gyventojų.

Vienas mirusysis priklausė 30–39 metų grupei, jis nebuvo pilnai paskiepytas. Likusieji – vyresni nei 60-ies, pilnai paskiepyti buvo penki iš jų.

 

Su karantinu kartu ir tave būtų geriausias variantas pamiršti ir tave, bet tikimybė didesnė, kad tave žmonės nepamirš, kaip pati nevykiciausia ministrą Lietuvoje
O tai kur vakcinas desit? Gal vietoj premijiniu konservams padalinkit po 150 doziu kad garantuotai 300 metu nei vienas konservas nesusirgtu jokiu omicronu ar gamma
O kai Dulkiui tai ir 500 negaila
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų