Spurtas 9:0 ketvirtojo kėlinuko antroje pusėje lėmė pirmąją Kauno „Žalgirio" pergalę VTB Vieningosios lygos pirmosiose rungtynėse. Kauniečiai savų žiūrovų akivaizdoje 75:69 (16:17, 21:18, 14:16, 24:18) palaužė Maskvos srities „Chimki" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo nervingai. Abi komandos apsikeitė klaidomis, o pirmuosius taškus praėjus 2 minutėms tritaškiu pelnė A.Milaknis - 3:0. Dar po kelių minučių „Chimki" pirmiausia atstatė pusiausvyrą (5:5), o vėliau ir pirmą kartą išsiveržė į priekį - 8:7. Netrukus žalgiriečiai 4 taškų iš eilės dėka išsiveržė į priekį (11:8), tačiau svečių spurtas 6:0 sugrąžino jiems pranašumą bei A.Petrovičių privertė prašyti minutės pertraukėlės - 14:11. Po jos šeimininkams vėl pavyko

išsiveržti į priekį (16:15), tačiau kėlinuką dvitaškiu užbaigęs Z.Planiničius leido savo komandai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėti minimalų pranašumą - 17:16.

Antrąjį ketvirtį pradėjo V.Fridzono dvitaškis (19:16), tačiau čia pat sekė D.Collinso solo pasirodymas - 5 taškai iš eilės, leidę „Žalgiriui" persverti rezultatą (21:19) bei S. Scariolo privertę prašyti minutės pertraukėlės. 15-ąją mačo minutę rezultatas vėl buvo lygus - 27:27. Netrukus aikštelėje užvirė atkakli kova taškas į tašką. Pirmaujanti ekipa keitėsi po beveik kiekvienos sėkmingos vienos arba kitos komandos atakos. Vis tik baigiantis pirmosios rungtynių pusės laikui "žaliesiems" pavyko šiek tiek atitrūkti - 37:33. Šalies vicečempionams pavyko išlikti priekyje ir sužaidus du kėlinius - 37:35.

Po didžiosios pertraukos abi komandos iš rūbinės grįžo apsnūdusios. Nei „Žalgiriui" nei „Chimki" net 3 minute nepavyko pelnyti taškų. Pirmesni prabudo svečiai, kurie po spurto 5:0 išsiveržė į priekį - 40:37. „Žalgiris" atsakė savo sėkminga atkarpa ir susigrąžino pirmaujančios komandos rolę - 43:40. Likusias tris minutes kiek sėkmingiau sužaidė „geltonieji", todėl po trijų ketvirčių rezultatas buvo lygus - 51:51.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje iniciatyvos ėmėsi M.Pocius. Gynėjas pirmiausia pataikė tritaškį (54:51) bei čia pat pridėjo du taškus su varžovo pražanga – 57:53. Už nuolatinius ginčus su teisėjais technine pražanga buvo nubaustas T.Watsonas, tačiau svečiai nesugebėjo pasinaudoti šia situacija ir tik išlygino rezultatą– 57:57. Sužaidus 6 minutes svečiai po ilgesnės pertraukos persvėrė mačo svarstykles savo naudai – 61:60. Žalgiriečiai du kartus perėmė kamuolį ir pabėgę į greitą puolimą būdami trise prieš vieną varžovą neužbaigė atakos rezultatyviai. Varžovai tokių klaidų nedovanojo: po B.Eze dėjimo „Chimki“ padidino pranašumą iki 3 taškų (63:60) ir A.Petrovičių privertė prašyti minutės pertraukėlės. Po jos M.Pocius prasiveržimu sušvelnino rezultatą (62:63), o T.Delininkaitis tolimu metimu vėl išvedė kauniečius į priekį – 65:63. „Žalgirio' sėkmingą atkarpą pratęsė T.Klimavičius. Po keturių puolėjo taškų BBL čempionai prasidėjus paskutinei minutei turėjo jau 6 taškų pranašumą – 69:63. Per likusias 62 sekundes S.Scariolo kariauna nesugebėjo pasivyti varžovų ir „Žalgiris“ šventė pergalę – 75:69.

„Žalgiris": Martynas Pocius 18, Tomas Delininkaitis 11, Mirza Begičius ir DeJuanas Collinsas (6 rez. perd.) po 9, Tadas Klimavičius 8.

„Chimki": Vitalijus Fridzonas 19, Keithas Langfordas 17, Benjaminas Eze ir Zoranas Planiničius po 9.