BBL Elito diviziono rungtynėse Kauno „Žalgirio“ ekipa savų žiūrovų akivaizdoje 85:82 (21:19, 19:21, 25:21, 20:21) po permainingos ir kietos kovos palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“, tačiau reguliariajame sezone užėmė antrąją vietą.

„Lietuvos rytas“ šiame mače vertėsi be Artūro Jomanto bei Milko Bjelicos.

Susitikimą pradėjo T. Watsono baudos metimai – 3:0. Netrukus keturis iš eilės A. Bayneso taškai svečius pirmą kartą išvedė į priekį – 4:3. Šeimininkai atsakė M. Kalniečio tolimu metimu ir T. Klimavičiaus taiklia bauda – 7:4. Sužaidus 6 minutes T. Klimavičiaus dvitaškis suteikė kauniečiams 6 taškų pranašumą – 14:8. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei S. Babrausko tritaškis per pusę sumažino vilniečių deficitą – 16:19. Netrukus į taiklius M. Begičiaus baudos metimus dvitaškiu su pražanga atsakė K. Bajramovičius – 19:21. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė – 21:19.

Antrasis ketvirtis prasidėjo rezultatyviomis abiejų komandų atakomis. Prabėgus 4 minutėms skirtumas tarp klubų tebuvo 2 taškai – 27:25. M. Pociaus tritaškis padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 6 taškų ir Rimą Kurtinaitį pirmą kartą šiame mače privertė prašyti minutės pertraukėlės –33:27. Po jos T. Watsonas suteikė savo ekipai jau 8 taškų persvarą (35:27), tačiau čia pat „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 7:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo – 34:35. Netrukus 5 iš eilės I. Miloševičiaus taškai LKF taurės savininkus po ilgokos pertraukos išvedė į priekį – 39:38. Paskutinėmis sekundėmis M. Kalniečio reidas išlygino rezultatą – 40:40. Toks jis išliko ir įpusėjus rungtynėms.

Po ilgosios pertraukos D. Šalengos dvitaškis su pražanga aikštelės šeimininkus išvedė į priekį – 43:40. Jau kitoje atakoje M. Kalnietis buvo nubaustas nesportine pražanga. Tuo pasinaudoję svečiai išsiveržė į priekį – 44:43. M. Gecevičiaus tritaškis ir A. Bayneso dvitaškis dar labiau atitolino LKL čempionus (49:43) ir Darių Maskoliūną privertė paprašyti minutės pertraukėlės. T. Klimavičiaus 5 taškai iš eilės priartino „Žalgirį“ – 50:51.Likus žaisti 6 minutes sėkmingai rungtyniavęs ir 10 taškų įmetęs A. Baynesas gavo penktąją asmeninę pražangą ir visam laikui paliko aikštelę. Sužaidus beveik 7 minutes M. Brownas pelnė du taškus su pražanga ir vėl išvedė laikinosios sostinės komandą į priekį – 57:55. Ketvirtis baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 65:61.

Lemiamą kėlinį kauniečiai pradėjo T. Watsono dvitaškiu ir D. Šalengos dėjimu – 69:61. Sužaidus 3 minutes M. Kalnietis įspūdingai pakabino kamuolį ore T. Klimavičiui, o šio dėjimas pirmą kartą skirtumą tarp ekipų padidino iki dviženklės atžymos – 73:63. Įpusėjus ketvirčiui D. Šalengos perimtas kamuolys ir galingas dėjimas pakėlė ant kojų visą Kauno sporto halę (76:68) bei privertė „Lietuvos ryto“ trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos vilniečių krepšį sudrebino T. Klimavičiaus dėjimas po to, kai M. Kalnietis kamuolį pakabino ore – 78:68. Vilniečiai nesutriko ir laimėjo atkarpą 9:0, kuri jiems leido sumažinti deficitą iki minimumo – 77:78. Likus žaisti 70 sekundžių I. Miloševičiaus tritaškis atstatė pusiausvyrą – 80:80. Kitoje atakoje tuo pačiu atsakė M. Kalnietis – 83:80. „Lietuvos ryto“ atsakas baigėsi nesėkmingai – I. Miloševičius užsidirbo pražangą puolime. „Žalgirio“ ataka baigėsi netaikliu D. Šalengos metimu. Likus žaisti 5 sekundes pražanga sustabdytas M. Gecevičius realizavo abi baudas – 82:83. Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ taisyklių pažeisti nesuspėjo, o vienas po krepšiu likęs T. Klimavičius rungtynes užbaigė dvitaškiu – 85:82.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 24 (11 atk. kam.), Travisas Watsonas 16 (8 atk. kam.), Dainius Šalenga 11, Martynas Pocius 9, Mantas Kalnietis 8, Marcusas Brownas 7, Mirza Begičius 4, Adas Juškevičius ir Aleksandras Čapinas
po 3.

„Lietuvos rytas“:  Kenanas Bajramovičius 20, Steponas Babrauskas 17, Igoris Miloševičius 15 (8 rez. perd.), Aronas Baynesas 10, Martynas Gecevičius 9, Jonas Valančiūnas 6, Donatas Zavackas 5.