Žalgiriečių laukia milžiniškas iššūkis, nes elitiniame žemyno turnyre silpnų ekipų tiesiog neliko. Klubai pirmajame etape sužais net po 30 rungtynių – tarpusavyje po du kartus. Aštuoni pajėgiausieji žengs į atkrintamąsias varžybas.
Portalas tv3.lt toliau supažindina su „Žalgirio“ priešininkais. Šį sezoną „Žalgiris“ pasiryžo sužinoti, kiek iš viso yra žaliai baltų klubo gerbėjų, todėl paskelbė Pasaulinį „Žalgirio“ fanų surašymą, kurį palaiko „Utenos alus“.Krepšinio komandai yra svarbus kiekvienas sirgalius.
Šįsyk – apie tas ekipas kurios, mano nuomone, pateks į finalo ketvertą.
Maskvos CSKA
Rusijos čempionai vėl bus vieni pagrindinių pretendentų triumfuoti Eurolygoje. Komandos nepaliko nė vienas svarbus žaidėjas. Išėjo snaiperis Demetris Nicholsas, bet jis vaidino tik epizodinį vaidmenį. Raudonarmiečiai gerokai sustiprino priekinę liniją.
Ekipoje atsidūrė buvęs Maskvos srities „Chimki“ aukštaūgis Jamesas Augustine'as, tritaškius mėgstantis svaidyti puolėjas Semionas Antonovas, kuris prieš tai rungtyniavo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“, bei 2014 metų NBA čempionas su „San Antonio Spurs“ Jeffas Ayresas. Tiesa, su pastaruoju gynybinio stiliaus krepšininku, kuris neįsitvirtino pajėgiausioje pasaulio lygoje (dar žaidė „Los Angeles Clippers“, „Portland Trail Blazers“, „Indiana Pacers“), sudarytas trumpalaikis kontraktas ir nežinia, ar jis liks klube visą sezoną. Daug kas priklausys, ar atsigaus „centras“ Joelis Freelandas, kurį kaip ir pernai vėl kamuoja traumos.
CSKA dar trejiems metams pratęsė sutartį su geriausiu praėjusio sezono Eurolygos krepšininku Nando de Colo. Su Milošu Teodosičiumi jis vėl sudarys bene stipriausią gynėjų porą turnyre. Pagrindiniai jų pagalbininkai turėtų būti Kyle'as Hinesas, Viktoras Chriapa, Andrejus Voroncevičius.
Maskviečiai išliks turtingiausiu Eurolygos klubu – biudžetas sieks 37 milijonus eurų. „Džiaugiamės, kad mūsų biudžetas išlieka stabilus. NBA komandos dabar moka didesnes algas, todėl ir mes turime žaidėjams mokėti daugiau, kad išsaugotumėme aukšto lygio krepšininkus“, – teigė CSKA prezidentas Andrejus Vatutinas.
Svarbiausi naujokai: J. Augustine'as, S. Antonovas, J. Ayresas.
Didžiausi praradimai: nėra
Stambulo „Fenerbahce“
Praėjusį sezoną finale tik per plauką pralaimėję CSKA krepšininkams „Fenerbahce“ nusiteikusi užkopti į pačią viršūnę. Turkų šansus pirmą kartą tapti Eurolygos čempionais didina tai, kad finalo ketvertas vyks būtent Stambule. Tai mažiausiai sudėtį pakeitusi turnyro ekipa, kuri turi, ko gero, geriausią trenerį Europoje – Željko Obradovičių.
Įvyko vienintelis rimtesnė permaina – vietoj gynėjo Ricky Hickmano atėjo Italijos lygos MVP lengvasis puolėjas amerikietis Jamesas Nunnally. Jis atstovaudamas Avelino klubui Italijoje vidutiniškai rinko po 18,4 taško. J. Nunnally trumpai yra rungtyniavęs NBA - „Atlanta Hawks“ ir „Philadelphia 76ers“ gretose. Šis legionierius iš JAV yra veržlus, šoklus, sugebantis pataikyti iš toli. Riebus „Fenerbahce“ pliusas turėtų būti geras susižaidimas.
Turkijos čempionus į priekį vėl turėtų tempti Bogdanas Bogdanovčius, Bobby Dixonas, Janas Vesely, Luigi Datome, Ekpe Udoh. Jie turėtų sulaukti rimtos Nikola Kaliničiaus, Pero Antičiaus, Kosto Slouko, J. Nunnally pagalbos. Vietą po saule tikisi išsikovoti ir itin talentingas 20-metis įžaidėjas turkas Berkas Ugurlu.
„Fenerbahce“ jau laimėjo Turkijos prezidento taurę – pranoko principinį varžovą „Anadolu Efes“, tačiau suklupo pirmosiose šalies čempionato rungtynėse – netikėtai nusileido Ušako „Sportif“ klubui.
Svarbiausi naujokai: J. Nunnally.
Didžiausios netektys: nėra.
Madrido „Real“
2015-aisiais Europos karaliais tapę „Real“ krepšininkai praėjusį sezoną patyrė fiasko. Jie vos ne vos prasimušė į ketvirtfinalį, kur su skambučiais pralaimėjo „Fenerbahce“ klubui. 2015-216 m. turnyre Pablo Laso auklėtiniai turėjo rimtų problemų ginantis, todėl iš Pirėjo „Olympiacos“ pasikvietė šoklųjį baudos aikštelės sargą Othello Hunterį.
Madrido komandą, kuriai atstovauja Jonas Mačiulis, taip pat papildė universalus 211 cm aukštaūgis Anthony Randolphas, kuris prieš tai gynė Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ garbę. Jis yra judrus, puikiai pataiko iš įvairių nuotolių. Šis kairiarankis priekinės linijos žaidėjas anksčiau žaisdamas NBA „Golden State Warriors“, „Minnesota Timberwolves“ komandose per mačą vidutiniškai rinkdavo po 11-12 taškų.
„Real“ susigrąžino įžaidėją Dontaye Draperį, kuris kartu su A. Randolphu praėjusį sezoną padėjo Krasnodaro klubui patekti į finalo ketvertą. D. Draperis kur kas geriau ginasi nei į NBA sparnus pakėlęs Sergio Rodriguezas, bet amerikietis puldamas nė iš toli neprilygsta kūrybingajam ispanui.
Nė vienas iš naojokų nėra tiesioginis J. Mačiulio konkurentas dėl minučių aikštėje, tačiau patobulėjo jaunasis Luka Dončičius, todėl lietuvio žaidimo laikas gali sutrumpėti.
Be S. Rodriguezo, iš svarbesnių krepšininkų neliko taip pat į stipriausią planetos lygą išvykusio „centro“ Willy Hernangomezo, snaiperio K.C. Riverso.
Svarbiausi naujokai: A. Randolphas, O. Hunteris, D. Draperis.
Didžiausios netektys: S. Rodriguezas, W. Hernangomezas.
„Barcelona Lassa“
Po praėjusio sezono su vyriausiojo trenerio postu buvo priverstas atsisveikinti ilgametis klubo strategas Xavieras Pascualis. Jį pakeitė su „Lokomotiv Kuban“ sužibėjęs graikas Georgios Bartzokas, kuris yra itin griežtas ir reiklus vairininkas, pirmiausia akcentuoja gynybą.
Didžiausia „Barcelona“ netektis – įžaidėjo Tomašo Satoransky pasitraukimas. Jį pakeitęs buvęs „Chimki“, „Lietuvos ryto“ vijurkas Tyrese'as Rice'as visiškai kitokio stliaus atakų organizatorius nei čekas. Šis amerikietis yra taškų gaminimo mašina, bet jam kyla rūpesčių ginantis prieš aukštesnius ir fiziškai tvirtesnius oponentus.
Iš Krasnodaro į Barseloną persikėlė Ispanijos rinktinės puolėjas Victoras Claveras. Katalonijos klubas pasitelkė ir metiką iš Suomijos Petterį Koponeną – buvusį Rimo Kurtinaičio auklėtinį „Chimki“. Suomis neseniai pateko į avariją, jam buvo sužalota galva, bet dabar jis jau atsigauna.
Į NBA išvyko ne tik T. Satoransky, bet ir Alexas Abrinesas. Nebėra ir Samardo Samuelso, bet klubas ir nesistengė jo išlaikyti. Kaip ir veterano Carloso Arroyo.
Klubo vadovai tiki, kad pirmiausia G. Bartzokas ir T. Rice'as padės katalonams patekti į finalo ketvertą. Praėjusį sezoną „Barca“ atktintamųjų varžybų seriją 2:3 pralaimėjo Krasnodaro ekipai.
Svarbiausi naujokai: T. Rice'as, V. Claveras, P. Koponenas.
Didžiausios netektys: T. Satoransky, A. Abrinesas.
Eurolygos transliacijas tiesiogiai galima stebėti internetu per įvarius išmaniuosius įrenginius ir kompiuteryje videotransliacijų internetu platformoje www.viaplay.lt. Eurolygos rungtynes taip pat rodo ir kanalas „Viasat Sport Baltic“.
www.viaplay.lt tiesioginių transliacijų tvarkaraštis: spalio 12 d. 21.45 val. „Real“ – „Olympiacos“ (taip pat ir „Viasat Sport Baltic“), 13 d. 20.55 val. „Emporio Armani“ – „Maccabi“, 21.55 val. „Crvena Zvezda“ – „Darussafaka“ (taip pat ir „Viasat Sport Baltic“), 00.00 val. „Emporio Armani“ – „Maccabi“, 14 d. 18.45 val. „Uniks“ – „Barcelona“ (taip pat ir „Viasat Sport Baltic“), 20.25 val. „Fenerbahce“ – „Brose“, 21.00 val. „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ (taip pat ir „Viasat Sport Baltic“), 23.15 val. „Fenerbahce – „Brose“.