Liepos 5 d., penktadienis
    ESP GER 18:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40

Sekmadienį olimpinei atrankai besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniaus „Twinsbet“ arenoje sužaidė draugiškas rungtynes su Slovėnija, kuriose Kazio Maksvyčio auklėtiniams 92:86 (23:16; 27:23; 21:23; 21:24) pavyko pasiekti pergalę.

Rungtynių pradžioje žaidimo tempas buvo itin lėtas, o pirmuosius taškus komandoms pavyko pelnyti prabėgus kiek daugiau nei dviem pirmojo kėlinio minutėms.

Rungtynes solidžiai pradėjo Marius Grigonis, kuris prabėgus pusei pirmojo kėlinio savo sąskaitoje jau turėjo 9 taškus. Jam puikiai talkino ir Tadas Sedekerskis, kuris pirmajame kėlinyje pelnė 8 taškus.

Prasidėjus antrajai kėlinio pusei abiejų komandų puolimas vėl šiek tiek pristojo, tačiau Lietuva vis vien buvo priekyje (19:16). Galiausiai kėlinį lietuviams pavyko pabaigti su 7 taškų persvara.

Antrajame kėlinyje žaidime buvo galima matyti kur kas daugiau kontakto, todėl abi komandos greitai susirinko komandines pražangas. Taškais antrąjį ketvirtį atidaręs Deividas Sirvydis pirmą kartą šiose rungtynėse sukūrė lietuviams dviženklę persvarą (26:16). Visgi svečiai greitai sugebėjo deficitą nukirpti per pusę – 21:26, tačiau čia pat tais pačiais 5 taškais atsakė ir Lietuva – 31:21.

Vienu metu skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs ir 13 taškų ribą, bet sužaidus pusę susitikimo Kazio Maksvyčio auklėtiniai buvo priekyje 50:39.

Po pertraukos slovėnai dar sukūrė intrigą

Po ilgosios pertraukos kėlinį lietuviai pradėjo rezultatyviai, bet greitesniu, fiziškesniu žaidimu ir gerai provokuojamomis pražangomis atsakė ir svečiai (56:47).

Antroje trečiojo kėlinio pusėje svečiai pradėjo mažinti savo atsilikimą (62:55). Tačiau netrukus apie save priminė Ąžuolas Tubelis, kuris smeigė taiklų tritaškį (65:55). Per likusį laiką rezultatas svyravo, tačiau Lietuva vis vien išlikdavo priekyje (71:62). Nepaisant to, šį kėlinį laimėjo svečiai (23:21).

Ketvirtąjį kėlinį su geresne energija pradėjo svečiai ir numažino savo atsilikimą iki 6 taškų, o K. Maksvytis buvo priverstas naudotis minutės pertraukėle (73:67). Po minutės pertraukėlės lietuviams pavyko ir vėl atitolti, tačiau svečiai nuolat bandė vytis (79:70).

Įpusėjus kėliniui svečiai pagavo itin gerą ritmą, kol sumažino savo atsilikimą iki dviejų taškų (79:77). Likus mažiau nei keturioms minutėms Slovėnija dar labiau priartėjo prie K. Maksvyčio auklėtinių (81:80).

Visgi Lietuvos situaciją kiek pagerina ir vėl laiku tolimus šūvius pradėjęs šaudyti D. Sirvydis (84:80). Netrukus dar du taškus su pražanga pridėjo Rokas Jokubaitis (87:80).

Šiame mače lietuviams negalėjo padėti dėl asmeninių priežasčių kelias dienas poilsio gavęs Domantas Sabonis.

Tuo tarpu Slovėnijos rinktinėje nebuvo Luka Dončičiaus, bet rungtyniavo abu natūralizuoti amerikiečiai – Josbas Nebo ir Mike‘as Tobey.

Antrasis ir paskutinis kontrolinis šių komandų susitikimas įvyks birželio 25 d. Liublianoje.

Lietuvius į pergalę vedė 17 taškų surinkęs Marius Grigonis. Tuo tarpu svečių gretose lyderiavo Aleksejus Nikoličius, kurio sąskaitoje – 19 taškų ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Lietuva: Marius Grigonis 17 (3/6 tritaškiai), Deividas Sirvydis 13, Ąžuolas Tubelis 12 (6 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 11 (8 atk. kam.), Rokas Jokubaitis (0/5 tritaškiai, 5 rez. perd.) ir Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.) po 8, Mindaugas Kuzminskas ir Donatas Motiejūnas (8 atk. kam.) po 6, Eimantas Bendžius ir Arnas Butkevičius po 4, Lukas Lekavičius 3.

Slovėnija: Aleksejus Nikoličius 19 (2/7 tritaškiai), Zoranas Dragičius (4/9 tritaškiai, 6 atk. kam.) ir Klemenas Prepeličius (15/16 baudos metimai) po 18, Joshas Nebo 9 (8 atk. kam.).