Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame Vimbldono teniso turnyre penktadienį geriausias pasaulio tenisininkas italas Jannikas Sinneris (ATP-1) per 1 valandą 36 minutes 6:1, 6:4, 6:2 pasiekė pergalę prieš serbą Miomirą Kecmanovičių (ATP-52). Tai buvo ketvirta italo pergalė prieš serbą iš tiek pat galimų.

Italas žaidimo ritmą pajautė labai greitai ir laimėjo pirmus 5 mačo geimus (5:0). Antrajame sete M.Kecmanovičius rimčiau priešinosi favoritui. J.Sinneris nerealizavo „break pointo“ trečiajame geime, o atitrūkti sugebėjo tik devintajame geime. Tiesa, pats M.Kecmanovičius per pirmus du setus „break pointų“ apskritai neturėjo.

J.Sinnerio dominavimas tęsėsi ir trečiajame sete. Italas laimėjo dar dvi varžovo padavimų serijas ir triuškino serbą. M.Kecmanovičius vienintelio savo „break pointo“ per visą mačą laukė iki paskutinio geimo, bet tą progą iššvaistė.

J.Sinneris atliko 11 neatremiamų padavimų (serbas – 2), o po antrųjų savo padavimų laimėjo 67 proc. galimų taškų (serbas – 31 proc.).

Dėl lietaus penktadienį buvo užbaigti tik 4 iš 8 planuotų vyrų vienetų susitikimų, tad J.Sinnerio varžovas aštuntfinalyje paaiškės tik šeštadienį po amerikiečio Beno Sheltono (ATP-14) ir kanadiečio Deniso Šapovalovo (ATP-121) dvikovos. Penktadienį jie spėjo sužaisti tik 5 geimus – B.Sheltonas pirmavo 3:2.

Carlosas Alcarazas vos pasivijo varžovą

Vimbldone titulą ginantis ispanas Carlosas Alcarazas (ATP-3) tik po 3 valandų 50 minučių maratono 5:7, 6:2, 4:6, 7:6 (7:2), 6:2 įveikė amerikietį Francesą Tiafoe (ATP-29).

Tai buvo antra ispano pergalė prieš amerikietį per keturias tarpusavio dvikovas.

Pirmajame sete C.Alcarazas išbarstė 2 geimų pranašumą (4:2, 4:4, 5:7), bet antrąjį setą žaidė kaip iš natų. Trečiajame sete ispano žaidimo lygis vėl krito. F.Tiafoe kūrėsi nemažai „break pointų“ ir galiausiai septintajame geime laimėjo ispano padavimų seriją.

Ketvirtajame sete C.Alcarazo situacija vienu metu atrodė sudėtinga – devintajame geime, rezultatui esant 4:4, jis savo padavimų metu atsiliko 0:30. Visgi, ispanas neleido varžovui susikurti „break pointų“, o pratęsimą pradėjo fantastiškai (5:0) ir vėliau realizavo „set pointą“. Ispanas, kaip jam įprasta, penktajame sete ženkliai pagerino savo žaidimo lygį. C.Alcarazas laimėjo dvi varžovo padavimų serijas ir nesuteikė varžovui „break pointų“.

„Francesas yra labai talentingas tenisininkas. Visada sunku žaisti prieš jį. Jis vertas kovoti dėl skambių pergalių“, – sakė C.Alcarazas. C.Alcarazas po mačo dar pažymėjo, kad skubės įsijungti EURO 2024 ketvirtfinalio tarp ispanų ir vokiečių rungtynių transliaciją.

Bendras Vimbldono turnyro prizų fondas šiemet rekordinis – net 50 mln. svarų sterlingų (59,1 mln. eurų).