• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geriausio Lietuvos boksininko Eimanto Stanionio šansai pasirodyti šią vasarą vyksiančioje Paryžiaus olimpiadoje iki šiol išlieka gyvi. Vilčių turi tiek pats boksininkas, tiek ir Lietuvos bokso federacija, kurios teigimu, susiklosčius aplinkybėms, ji padarys viską, kad ne tik kiti geriausi šalies boksininkai, bet ir E. Stanionis gautų kelialapį į olimpines žaidynes. 

Geriausio Lietuvos boksininko Eimanto Stanionio šansai pasirodyti šią vasarą vyksiančioje Paryžiaus olimpiadoje iki šiol išlieka gyvi. Vilčių turi tiek pats boksininkas, tiek ir Lietuvos bokso federacija, kurios teigimu, susiklosčius aplinkybėms, ji padarys viską, kad ne tik kiti geriausi šalies boksininkai, bet ir E. Stanionis gautų kelialapį į olimpines žaidynes. 

REKLAMA

Kaip pasakojo tv3.lt kalbintas Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga, viliamasi, kad E. Stanionis suspės į paskutinį olimpinį bokso atrankos turnyrą Tailande, kuris numatytas gegužės 23 – birželio 3 d.

Tiesa, ar E. Stanionis spės įšokti į nuvažiuojantį olimpinį traukinį, nulems viena svarbi detalė – kaip išsispręs kol kas daug klausimų kelianti situacija profesionalų ringe.

REKLAMA
REKLAMA

WBA pusvidutinio svorio kategorijos „reguliariu“ pasaulio čempionu dar 2022 m. tapęs ir į Lietuvos bokso istoriją įsirašęs lietuvis, iki šiol laukia kitos kovos. Pastaruoju metu kalbama, kad jo varžovu gali tapti buvęs pasaulio čempionas amerikietis Keithas Thurmanas, bet kova vis dar nėra oficialiai patvirtinta. Tad geriausi E. Stanionio karjeros metai „kabo” nežinioje.

REKLAMA

„Su Eimantu visada apie olimpiadą buvo kalbama ir tikimasi geriausio. Treneris ruošiasi, pats sportininkas labai nori, nes yra kažkiek nusivylęs situacija profesionalų bokse. Bent jau kol kas, įvertinus visas aplinkybes, visai realistiškai planuojame, kad jis galėtų dalyvauti atrankoje ir patekti į olimpiadą. 

Gaila, kad scenarijus dėl jo profesionalių kovų piešiasi labai nemalonus ir negražus. Juk būtent ir negali planuoti tada, kai nėra aiškumo. Bet norime tikėti, kad viskas išsispręs laiku ir kaip Eimantas geidžia, o mes tuomet jau padarysime viską, kad jis pasiektų olimpiadą”, – tv3.lt portalui pasakojo D. Šaluga.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak LBF prezidento, Lietuvos boksas deda dideles viltis, kad šiemet nepasikartos Tokijo olimpinių žaidynių scenarijus, kur bokso ringe nebuvo nė vieno lietuvio. 

Tiesa, jis atvirauja, kad ruošiantis olimpinėms atrankoms, milžiniškas trikdis yra tai, kad Lietuvos boksininkai jau antrus metus nedalyvauja Tarptautinės bokso asociacijos (IBA) organizuojamuose aukščiausio lygio Europos ir pasaulio varžybose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Varžybos boikotuojamos dėl to, jog į jas, nepaisant to, kad Ukrainoje toliau tęsiasi karas ir šalis ginasi nuo Rusijos agresijos, Tarptautinė bokso asociacijos (IBA) sprendimu buvo grąžinti rusai ir baltarusiai.

„Planas yra, kad į olimpiadą iš mūsų patektų du ar trys sportininkai. Daug statoma ne tik ant vyrų bokso, bet ir ant geriausios mūsų boksininkės Gabrielės Stonkutės, nes ankstesni rezultatai – auksas Europoje ir pasaulyje, buvo prielaida, kad ji olimpiadoje ne tik, kad gali dalyvauti, bet ir laimėti.  Nedalyvavimas aukščiausio lygio varžybose davė neigiamo efekto, bet dabar bandome atsigauti ir faktas, kad tiek moterys, tiek vyrai iš rinktinės turi šansų”, – svarstė LBF prezidentas.

REKLAMA

Apie geriausių šalies boksininkų galimybes dalyvauti olimpiadoje, pasiruošimą atrankoms, bangas tarptautinėje arenoje bei dabartinę šalies bokso padėtį – tv3.lt interviu su Lietuvos bokso federacijos prezidentu Dariumi Šaluga.

Kaip vyksta pasiruošimas olimpinei atrankai? Ar esate pasiruošimu patenkinti?

Turėjome pirmas kovas „Strandja Memorial Cup 2024“ turnyre Bulgarijoje. Pajėgus turnyras, stiprūs boksininkai ten atvažiuoja. Galima sakyti, kad tai yra geras, šaltas dušas prieš atrankų turnyrus į olimpiadą. Pirmos kovos, kurios įvyko nelabai tenkina mus. Tikėtina, kad rezultatą duoda tas ankstesnis turnyrų maratono, kuriame mes nedalyvavome dėl šalių agresorių, stygius.

REKLAMA

Juk savaime suprantama, kad reikia kuo daugiau kovų su stipriausiais ir įvairiais varžovais. Tai ir duoda rezultatą.

Į pirmąjį atrankos turnyrą vasario 29 - kovo 12 dienomis, kuris vyks Italijoje siunčiama 7 sportininkų rinktinė (5 vyrai ir 2 moterys). Į ką čia dedate daugiausiai vilčių? Ir kiek šiame turnyre realistiškai sportininkų galėtų prasibrauti į olimpiadą?

Planas yra, kad į olimpiadą iš mūsų patektų du ar trys sportininkai. Aišku, kaip jau ir anksčiau ne kartą esame minėje, prieš šalių agresorių dalyvavimą Europos ir pasaulio čempionatuose, kai mes dar nebuvome atsisakę dalyvauti, mūsų sportininkų kreivės kilo. O dabar situacija kiek sudėtingesnė.Daug statoma ant geriausios mūsų boksininkės Gabrielės Stonkutės, nes ankstesni rezultatai buvo prielaida, kad ji olimpiadoje ne tik, kad gali dalyvauti, bet ir laimėti. Faktas, kad tiek moterys, tiek vyrai iš rinktinės turi šansų. Bet žiūrėsime kaip bus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gegužės 23 - birželio 3 d. įvyks antrasis atrankos turnyras Bankoke (Tailandas). Ar ten vėl vyks tie patys sportininkai, kuriems nepavyks iškovoti kelialapių pirmoje atrankoje?

Pagrindinė rinktinė yra suformuota, tačiau ir dabar į Bulgariją vyko papildomų boksininkų, papildoma pamaina. Jie, jeigu leis galimybės, irgi turės šansų. Turime planą, tuo planu ir vadovausimės, priklausomai nuo to, pirmame etape pateks nors vienas mūsų šalies sportininkas į olimpiadą, ar ne.

REKLAMA

Boksas dažniausiai įsivaizduojamas kaip vyriškas sportas. Bet ar galime šį kartą labai didelių vilčių, o gal net ir didesnių nei vyrų tarpe, žinant pastarųjų metų rezultatus dėti į moteris?

Į moterų boksą dabar dedamos labai didelės viltys, nes G. Stonkutė įrodė, kad gali kovoti su stipriausiomis planetos boksininkėmis.

Kitas aspektas, mažai kas žino, kad ji dabar dar turi nusimesti svorį ir kovoti kitoje kategorijoje, nei įprastusi. Čia dar vienas niuansas, kuris sportininkui yra didelis iššūkis. Nedalyvavimas pernykštėse aukščiausio rango varžybose – Europos ir pasaulio čempionatuose, davė efektą. Todėl ir mūsų didelės vilties G. Stonkutės forma dabar ne pačiame pike. Tikimės, kad ji ta piką pasieks per pasiruošimo etapą į atrankas.

REKLAMA

Kaip dėl geriausio šalies boksininko Eimanto Stanionio? Kalbama, kad jis Tailande galėtų spėti sudalyvauti atrankoje?

Be jokios abejonės, kad mes dedame daug vilčių į E. Stanionį. Kalbamės ir su treneriu, ir su pačiu boksininku, vildamiesi, kad jis suspės į paskutinį olimpinį atrankos turnyrą Tailande. Dedame į tai labai dideles viltis. 

Su juo pačiu visada apie tai buvo kalbama ir tikimasi geriausio. Treneris ruošiasi, pats Eimantas labai nori, nes yra kažkiek nusivylęs situacija profesionalų bokse. Įvertinus visas aplinkybes, realistiškai planuojame, kad jis galėtų dalyvauti atrankoje ir patekti į olimpiadą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gaila, kad scenarijus dėl jo profesionalių kovų piešiasi labai nemalonus ir negražus. Juk ir negali planuoti, kol nėra aiškumo. Bet norime tikėti, viskas išsispręs kaip Eimantas geidžia, o mes padarysime viską, kad jis pasiektų olimpiadą.

O kaip su kitu profesionaliu boksininku Egidijumi Kavaliausku, ar buvo kalbų?

Tiek man, tiek ir treneriui bendrauti su Egidijumi teko, tai su juo palaikome labai gerą santykį. Deja, panašu, kad jis pats šįkart nekelia sau uždavinių patekti į olimpiadą.

REKLAMA

Kol kas nėra sprendimo dėl bokso įtraukimo į 2028 m olimpines žaidynes. Ką manote apie tai?

Be jokios abejonės, kad jeigu boksas būtų išbrauktas iš olimpiados, toks sprendimas labai pakeistų pačius pagrindus ir sistemą bokso sporto šakoje. Tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Sporte viskas priklauso nuo finansų. Jeigu kitos šalys gali leisti sau geras rėmėjų lėšas, tai Lietuvoje būtų labai sunku, keistųsi strategija, nes olimpinės sporto šakos visada rėmimo gauna daugiausia.

REKLAMA

Pirmas dalykas, olimpinėms sporto šakoms skiriamas didžiausias finansavimas. Antra, renkantis vaikams sporto šaką, su tikslu siekti aukšto meistriškumo, tie patys tėvai dažniau nukreipia vaikus į olimpines sporto šakas. Vien dėl geresnių federacijų galimybių paruošti sportininkus.

O ar atsiliepia bokso populiarumui tai, kad dėl šalių agresorių nedalyvaujate svarbiausiose varžybose?

Atsiliepia absoliučiai viskam. Motyvacija krenta, nes boksas dabar visur stiprus ir kai į pasaulio čempionatą suvažiuoja stipriausi, tai ten nedalyvauti yra skaudu. Na, o boksu besidomintiems asmenims automatiškai tampa mažiau įdomu sekti rezultatus, kai mes neturime aukščiausio lygio varžybų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip vertinate apskritai dabartinė Lietuvos bokso padėtį, neseniai atšventus garbingą šimtmetį?

Bet kokiu atveju, per pastarąjį dešimtmetį buvo bokso aukso laikai. Nežiūrint į tai, kad nedalyvavome Tokijo olimpiadoje. Išgyvename aukso amžių, nes pavyko sustatyti gerą sistemą boksininkų atrankoje, paruošime. Taip pat rasti gerą bazę, investuoti į mokslą, tyrimus, trenerius. Visi pasiekimai kalba patys už save. 

Dabar turime ir mėgėjų tarpe gerų rezultatų, ir profesionalų. Tas pats E. Stanionis augo mūsų sistemoje, o ne kitoje šalyje. Visko mokėsi lietuviškoje paruošimo bazėje. Dar prieš dešimt ar daugiau metų nepasvajodavome apie moterų boksą ir jo pasiekimus, o dabar, štai, turime rimtų pasiekimų ir net ne vieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų