• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki Londono vasaros olimpinių žaidynių likus 149 dienoms, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) skelbia, kad mūsų šalis 95 proc. pasirengusi vykti į didžiausią kas ketverius metus vykstantį sporto renginį.

REKLAMA
REKLAMA

Vasario 17–23 dienomis Lietuvos olimpinės misijos vadovai lankėsi Londono olimpinių žaidynių organizaciniame komitete, susitiko su atskirų tarnybų – akreditacijos, apgyvendinimo, medicinos, antidopingo, transporto atstovais, apžiūrėjo olimpines sporto bazes, lankėsi olimpiniame kaimelyje ir name, kuriame gyvens mūsų olimpiečiai.

REKLAMA

„Žaidynės bus kuklios, bet gerai organizuotos. Galbūt tokios pompastikos kaip Pekine nebus, tačiau bazėse – nauja, aukščiausius standartus atitinkanti įranga, – pasakojo Olimpinės misijos vadovas Algirdas Raslanas. – Viską, ką pamatėme, galima apibūdinti taip: kuklumas, taupumas ir geros sąlygos.“

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų šalies delegacija lankėsi ir Olimpinio kaimelio name, kuriame gyvens lietuviai. Ten rezervuotos 135 vietos. „Penkių aukštų name rūsys skirtas inventoriui ir pasitarimams, pirmame aukšte – medikų ir organizacinės patalpos, o 2–5 aukštai – sportininkams. Šįkart nedarysime tos klaidos, kaip Sidnėjaus olimpiadoje, ir iš karto atskirsime jau startavusius ir besirengiančius startams atletus“, – sakė A. Raslanas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į Londoną – mažiau nei į Pekiną

Oficialus olimpinio kaimelio atidarymas – liepos 16 dieną, o lietuviai ten pradės rinktis nuo liepos 18 dienos. „Medaliai buvo Pekine, bus ir Londone, nors konkurencija čia bus milžiniška, – atviravo LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas. – Mūsų sportininkai pajėgūs kovoti dėl aukščiausių vietų.“

REKLAMA

2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse Lietuvos delegacijoje buvo rekordinis sportininkų skaičius – 71. Planuojama, kad Londone bus apie 50 individualių sporto šakų atstovai ir krepšinio rinktinė, kuri dėl kelialapio kovos liepos 2–8 dienomis Venesuelos olimpiniame 12 komandų atrankos turnyre.

REKLAMA

„Jei su rinktine – turėtume turėti 62–65 sportininkus Londone, – tikslino A. Poviliūnas. Jis nebuvo linkęs dalyti prognozių apie medalius, nes šiuo metu dar vyksta atrankos kovos ir tai būtų tiesiog „piešimas šakėmis ant vandens“.

Anot jo, bus daroma viskas, kad Lietuvos sportininkų Londone dalyvautų kuo daugiau: „Tuomet galima paimti ir daugiau lydinčiųjų asmenų – medikų, trenerių, kurie galėtų padėti dėl medalių kovojantiems pagrindiniams mūsų atletams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nešvariems“ atletams – sunkūs laikai

Vienas iš aktualiausių klausimų – dopingas olimpiadoje – bus aptariamas balandžio 12-15 dienomis Maskvoje vyksiančioje pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų generalinėje asamblėjoje ir už kelių dienų ten pat vyksiančiame pasaulio sporto konvente.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos iniciatyva bus aptarta galimybė Londono olimpiadoje vartojant dopingą pagautus sportininkus diskvalifikuoti visam laikui. Tam priemonės sudarytos idealios – bus paimta iš viso 5000 mėginių, antidopingo centre dirbs 400 specialistų.

REKLAMA

Planuojama, kad neigiami testų rezultatai bus aiškūs po 24 valandų, teigiami – po 48. Ar vartotas draudžiamas preparatas eritropoetinas (EPO) paaiškės po 70 valandų.

Generalinėje asamblėjoje bus sudėti paskutiniai taškai dėl Londono olimpiados, kalbama apie 2014 metų Sočio žiemos ir 2016 metų vasaros Rio De Žaneiro olimpines žaidynes. Vienas iš sporto konvento organizatorių ir posėdžio komisijos narys A. Poviliūnas teigė, kad bus aptarta nacionalinių komitetų ir šalių sporto ministerijų bendradarbiavimo problemos, milijardinės šešėlinių lažybų pajamos ir kaip su tuo kovoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos misija į Londoną dar kartą viską apžiūrėti vyks gegužės mėnesį. Šįkart Anglijos sostinėje lankėsi LTOK viceprezidentas A. Raslanas, Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas, LTOK sporto direktorius Kazys Steponavičius bei LTOK darbuotojai Lina Vaisetaitė ir Bronius Čekanauskas.

REKLAMA

TIK FAKTAI

30-sios olimpinės žaidynės vyks liepos 27 – rugpjūčio 12 dienomis Londone. Čia bus išdalyti 302 medalių komplektai 26-iose sporto šakose. Planuojama, kad dalyvaus apie 10,5 tūkst atletų iš maždaug 204 šalių.

Taip pat planuojama, kad čia bus parduota 8,8 mln. bilietų, dirbs 21 tūkst. žiniasklaidos ir transliuotojų atstovų, 3000 techninių darbuotojų ir 7500 komandas lydinčių asmenų.

Olimpinė ugnis gegužės 19 dieną pasieks Didžiąją Britaniją. Ugnies nešimo estafetėje dalyvaus ir du lietuviai – Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentė, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė, plaukikė Birutė Užkuraitytė Statkevičienė ir sporto propaguotojas, šeimų krepšinio turnyrų organizatorius iš Klaipėdos Kazimieras Budrys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų