• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po to, kai UEFA nusprendė, kad nuo 2016-ų metų Europos futbolo čempionate varžysis jau nebe 16-a, kaip dabar, o net 24-ios rinktinės, pasigirdo įvairių nuomonių. Vieni gyrė tokį sprendimą ir tikino, kad atsiras daugiau šansų mažesnėms šalims, o kiti peikė ir aiškino, kad nukentės pirmenybių kokybė. Šiandien savo nuomonę pagaliau išsakė ir UEFA prezidentas Michelis Platini.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai aš 2007-ais metais UEFA Kongrese Diuseldorfe ; pirmąkart išgirdau šį pasiūlymą, turiu prisipažinti, buvau nusiteikęs skeptiškai. Tiesa, po 2008-ų metų Europos čempionato aš pakeičiau savo nuomonę ir pradėjau palaikyti šią idėją.

REKLAMA

Senojo žemyno pirmenybės Austrijoje ir Šveicarijoje tik dar kartą įrodė, kad rinktinių žaidimas sukuria ypatingą atmosferą, todėl kuo daugiau šalių gaus teisę dalyvauti čempionate, tuo bus geriau. Be to, manau, kad turnyras taps tik dar įdomesnis, kai atkrintamosios varžybos prasidės nuo aštunfinalio, o ne nuo ketvirtfinalio. Kova grupėse taip pat turėtų paaštrėti, nes į kitą etapą patekti pretenduos ir trečią vietą užėmusi rinktinė. Taigi kiekvienos rungtynės grupėje bus lemiamos.

REKLAMA
REKLAMA

Tas futbolo lygis, kurį mes matėme 2008-ų metų Europos čempionate, įrodė, kad yra labai daug rinktinių, galinčių demonstruoti puikų žaidimą. Esu įsitikinęs, kad turnyro kokybė dėl to tikrai nenukentės. Tokios šalys kaip Anglija, Danija, Škotija, Airija, Belgija, Serbija, Ukraina ir kitos turi viską, kad galėtų jame dalyvauti. Manau, kad egzistuoja nemažai ir tokių rinktinių, kurios drąsiai galėtų dalyvauti Europos futbolo čempionate ir net pakelti jo lygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujoji sistema leis rinktinėms grupėje nejausti tokio spaudimo, kaip kad yra dabar, kai praktiškai jau po pirmų pralaimėtų rungtynių galima pradėti krautis lagaminus.

Nemanau, kad yra kokia nors grėsmė, kad grupės varžybos taps nebe tokios įdomios ar reikšmingos. Priešingai, kova dėl trečios vietos grupėje turi užtikrinti intrigą iki pat paskutinio turo.

REKLAMA

Žiūrint ir iš finansinės pusės situacija turėtų pagerėti. Dabar šalims, kurios rengia čempionatus ir jiems ruošiasi ilgus metus, įdėtas darbas atsiperka tik iš dalies. Kai padaugės rungtynių ir pailgės pirmenybių trukmė, varžybų organizatoriams bus daug geriau. Taip, jiems padaugės darbo, bet jų pastangos tikrai atsipirks“ - teigia prancūzas Michelis Platini.

REKLAMA

Komandų dalyvių skaičiaus padidinimas reiškia tai, kad dėl stipriausios Senojo žemyno futbolo rinktinės vardo finaliniame etape varžysis 24-ios - beveik pusė rinktinių, priklausančių UEFA. Turnyro formatas bus toks pat kaip pasaulio čempionatuose nuo 1986 iki 1994 metų – visos dalyvės bus suskirstytos į 6 grupes, iš kurių į šešioliktfinalį pateks po dvi geriausias rinktines ir keturios geriausios užėmusios trečiąsias vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietoj dabar žaidžiamų 31-ų rungtynių bus žaidžiamos net 51-os, o turnyro trukmė nuo 3 savaičių pailgės iki keturių.

Oficialiame UEFA pranešime teigiama, kad: „Šis istorinis sprendimas suteikia šansą vidutinio pajėgumo šalims patekti į finalinį Europos čempionato etapą“, tad neabejotinai išaugs ir Lietuvos futbolininkų viltys prasibrauti į stipriausiųjų elitą.

Pagrindiniu pretendentu surengti Euro-2016 yra laikoma Prancūzija.

Priminsime, kad pasiūlymą padidinti rinktinių skaičių iškart po 2008-ų metų Europos čempionato pateikė Škotijos ir Airijos futbolo asociacijos. Šiam siūlymui pritarė visos 53 šalys, tarp jų ir Lietuva, priklausančios UEFA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų