Tokį žingsnį pasmerkė ne tik FIFA, tačiau ir UEFA, Anglijos „Premier“ lyga, Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas, „Superlygoje“ norinčių rungtyniauti klubų sirgalių grupuotės bei daugelis tų, kurie nebuvo įtraukti į naujos lygos kūrimą.
UEFA yra suplanavusi didelius Čempionų lygos formato pokyčius, kurie kaip tik ir būtų naudingi didiesiems klubams, todėl jai toks „Superlygos“ įkūrimas tapo itin skaudžiu ir netikėtu smūgiu. Organizacijos prezidentas Aleksandras Čeferinas buvo ypač nusivylęs „Man United“ ir Turino „Juventus“ vadovų elgesiu.
„Pradėkime nuo Edo Woodwardo. Praėjusio ketvirtadienio vakarą jis man paskambino, pasakė, kad yra labai patenkintas mūsų siūlomu nauju formatu ir reformomis. Jis norėjo kalbėti tik apie finansinio sąžiningumo taisykles, nors tuo metu jau akivaizdžiai buvo padėjęs parašą po kita sutartimi. Andrea Agnelli man apskritai yra didžiausias nusivylimas iš visų. Dar nemačiau žmogaus, kuris tiek meluotų. Tai neįtikėtina. Nežinojome, kad gyvatės buvo taip arti mūsų. Dabar tai žinome“, - sakė A.Čeferinas.
Kalbama, kad prie šios lygos prisijungsiantys klubai gali būti išmesti iš nacionalinių pirmenybių, o žaidėjams gali būti uždrausta atstovauti rinktinėms. Jei niekas nepasikeis, Europos „Superlyga“ gali startuoti jau nuo kito sezono, o tai ženkliai susilpnintų UEFA Čempionų lygą. Pavyzdžiui, pagal dabartinę situaciją Anglija į Čempionų lygą deleguotų tokius klubus kaip „Leicester City“, „West Ham United“, „Everton“ ir „Leeds United“.