Jamaikietis Usainas Boltas ir australė Sally Pearson buvo išrinkti geriausiais metų lengvaatlečiais praneša Tarptautinė lengvosios atletikos federacija – iaaf.com.

Iškilmingoje ceremonijoje sportininkai prizus atsiėmė iš Monako princo Alberto ir IAAF prezidento Lamino Diacko rankų. U. Boltas tokios garbės sulaukia jau trečią kartą per karjerą.

Australijos bėgikė S. Pearson šį sezoną laimėjo net 15 iš 16 varžybų ir tapo pasaulio čempione, bėgdama 100 m su barjerais. Sportininkės pasiektas rezultatas – 12, 28 sek. – geriausias per pastaruosius 19 metų.

Tuo tarpu jamaikietis pasaulio pirmenybėse buvo diskvalifikuotas 100 m bėgimo distancijoje dėl falšstarto. Vis dėl to sportininkas atsitiesė morališkai ir laimėjo aukso medalius 200 m ir 4 po 100m bėgimo rungtyse.