• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netyla kalbos apie arbitrų klaidas Pasaulio futbolo čempionate PAR. Dėl teisėjų darbo atsiprašinėti tenka net ir FIFA prezidentui Josephui Blatteriui.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias šių planetos pirmenybių teisėjų klaidas sutiko pakomentuoti  ir detaliau išanalizuoti „A lygos“ teisėjo asistento licenciją turintis Jurijus Lukjančukas.

REKLAMA

Teisėjavimas – nuviliantis

„Esu nusivylęs teisėjavimu. Žinoma, yra neblogų rungtynių, tačiau į Pasaulio čempionatą vykstančius teisėjus investuojama tiek pinigų, praeita tiek pasiruošimo, o jie padaro tokias klaidas. Jei reikėtų vertinti teisėjų darbą dešimtbalėje sistemoje, rašyčiau septynetą“, – sakė J. Lukjančukas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiauliečio manymu, viena grubiausių klaidų – čiliečio antroji geltona kortelė po ispano Fernando Torreso vaidybos. Tose pačiose rungtynėse raudona kortelė turėjo būti parodyta ir Davidui Villai už pačiupimą už kaklo.

Teisėjui įstrigo ir neįskaitytas anglų įvartis bei tą pačią dieną neteisėtai įskaitytas Carloso Tevezo smūgis į vartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Lukjančukas nesuprato, už ką išvarytas šveicaras Šveicarijos–Čilės mače.

„Lietuvoje už tokias klaidas baigtum teisėjauti“, – šypsosi J. Lukjančukas.

Arbitro nuomone, prastą teisėjavimą labiausiai veikia įtampa.

J. Lukjančukui gerą įspūdį paliko atidarymo rungtynėse PAR–Meksika teisėjavęs uzbekas Ravšanas Irmatovas. Arbitrui imponuoja ir belgo Franko De Bleeckeres ir Howardo Webbo teisėjavimas.

REKLAMA

„Azijos ir Pietų Amerikos teisėjų pasirengimas skiriasi nuo Europos. Tarkime, vienas Čilės teisėjų atrodo taip, lyg būdamas manekenu nori save parodyti, o ne teisėjauti“, – griežtų žodžių negailėjo humoro jausmo nestokojantis J. Lukjančukas.

Klaidų būna visose varžybose

Nors, šiauliečio manymu, teisėjų klaidų yra visose Pasaulio futbolo čempionato varžybose, tačiau arbitras paanalizavo grubiausias klaidas.

REKLAMA

Neįskaitytas JAV rinktinės žaidėjo Maurice Edu įvartis į Slovėnijos rinktinės vartus. J. Lukjančukas: „Šimtaprocentinis įvartis. Tai – grubi teisėjo klaida. Nežinau, kaip tokio įvarčio galima neįskaityti. Gerai tik tai, kad JAV rinktinei įvartis vis tiek nieko nelėmė, nes jie vėliau grupėje užėmė pirmąją vietą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brazilo Luiso Fabiano įvartis į Dramblio Kaulo Kranto rinktinės vartus, kai puolėjas du kartus kamuolį lietė ranka. J. Lukjančukas: „Pirmuoju atveju — ranka akivaizdi. Manyčiau, kad prie to, jog teisėjai nepamatė labiausiai prisidėjo prastai išsirinkta aikštės arbitro pozicija. Kai viskas vyksta taip greitai ir ypač baudos aikštelėje, reikia pasirinkti gerą vietą. Dėl kito žaidimo ranka ką nors pasakyti sunkiau“.

REKLAMA

Ispano D. Villos įvartis į Portugalijos rinktinės vartus. J. Lukjančukas: „Nuošalė. Tai – sunkus momentas, tad šonininės teisėjas visko galėjo ir nepamatyti. Nuošalės fiksuojamos tada, kai ta kūno dalis, kuri gali įmušti įvartį, tarkim, galva, krūtinė ar koja bent šiek tiek lenkia paskutinįjį gynėją“.

REKLAMA

C. Tevezo pirmasis įvartis į Meksikos rinktinės vartus. J. Lukjančukas: „Čia – grubi šoninio teisėjo klaida. C. Tevesas buvo 2–3 metrų nuošalėje. Padaryti grubesnę klaidą vargu, ar įmanoma“.

Neįskaitytas anglo Franko Lampardo įvartis į Vokietijos rinktinės vartus. J. Lukjančukas: „Anglų neįskaitytas įvartis – labiau paaiškinamas. Tai – pati blogiausia teisėjo situacija. Teisėjo asistentui tokį epizodą matyti labai sudėtinga. Aikštės teisėjas buvo užsiėmęs labai gerą poziciją. Taigi, mano manymu, tai – aikštės teisėjo, o ne šoninio klaida“.

Giedrius Vaitkevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų