Tautų lygoje – sunki Vokietijos pergalė ir Nyderlandus 83 minutę išgelbėjęs krašto gynėjo įvartis

pergale pagaliau džiaugėsi estai

Vokietijos rinktinė UEFA Tautų A lygos rungtynėse 2:1 nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkus. Kitame susitikime Budapešte namuose žaidusi Vengrija sužaidė lygiosiomis 1:1 su ryškiais šios dvikovos favoritais laikytais Nyderlandais, o estai iškovojo taip ilgai lauktą pergalę.

Vokietijos bei Bosnijos ir Hercegovinos kėlinyje abi komandos susikūrė progų. Ivano Basičiaus smūgiuotas kamuolys skriejo greta vartų. Tuo tarpu Pascalio Grosso atliktą smūgį meistriškai atrėmė vartininkas.

Denizas Undavas sužaidus pusvalandį tiksliai nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė Vokietijos rinktinę į priekį 1:0. Netrukus pastarasis antrą kartą šiame susitikime nuginklavo vartininką ir padvigubino pranašumą 2:0.

D.Undavo ir Serge’o Gnabry antrajame kėlinyje pelnyti įvarčiai buvo neįskaityti dėl užfiksuotų nuošalių. Edinas Džeko sužaidus 70 minučių puikiu smūgiu galva sušvelnino rezultatą 1:2. Per likusį laiką žiūrovai daugiau įvarčių neišvydo, o galutinis švilpukas skelbė Vokietijos rinktinės pergalę.

Vokietijos rinktinė pirmą kartą per 15 metų pasižymėjo po dviejų „Stuttgart“ žaidėjų pastangų (D.Undavas pelnė įvartį, M.Mittelstadtas atliko rezultatyvų perdavimą).

Timas Kleindienstas tapo pirmuoju „Gladbach“ žaidėju, sužaidusiu pirmąsias savo rungtynes Vokietijos rinktinėje prabėgus 4 metams ir 4 dienoms (Neuhausas ir Hofmannas).

Vokietijos rinktinė kitas rungtynes žais spalio 14-ąją dieną, kai Tautų lygoje susitiks su Nyderlandais. Tuo tarpu Bosnija ir Hercegovina tą pačią dieną žais rungtynes su Vengrija.

Nyderlandai neįveikė Vengrijos

Vengrijos ir Nyderlandų rinktinių susitikimas Budapešte baigėsi lygiosiomis 1:1.

Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Rolandas Sallai, kurio smūgiuotas kamuolys sudrebino varžovų vartų konstrukciją. Visgi pastarasis po penkiolikos minučių tiksliai nukreipė kamuolį į dešinįjį vartų kampą ir išvedė Vengrijos rinktinę į priekį 1:0.

Nyderlandai dominavo antrajame kėlinyje ir kūrė pavojingas progas. Virgilas van Dijkas likus žaisti dešimt minučių iki susitikimo pabaigos buvo nubaustas antra geltona kortele, virtusia į raudoną, tad Nyderlandai liko žaisti dešimtyje.

Netrukus Denzelis Dumfriesas puikiu smūgiu galva 83-ią minutę po Cody Gakpo rezultatyvaus perdavimo atstatė šioje dvikovoje pusiausvyrą 1:1.

Nyderlandai antrajame kėlinyje atliko 11 smūgių, kai tuo tarpu vengrai vos 1.

Šioje dvikovoje nutrūko Nyderlandų laimėtų rungtynių serija prieš vengrus. Ši rinktinė iki tol buvo laimėjusi devynerias tarpusavio akistatas.

Pergale Tautų lygoje džiaugėsi ir estai, kuriems tai buvo pirmasis laimėjimas oficialiose rungtynėse nuo 2022 m. rugsėjo. Estai šįsyk namuose 3:1 nugalėjo Azerbaidžiano rinktinę.