• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvairių Lietuvos regionų pedagogai, darželio auklėtojos ir vaikų futbolo treneriai praėjusią savaitę mokėsi naujų būdų, kaip sudominti vaikus futbolu ir organizuoti užsiėmimus, kurie būtų ne tik linksmi, bet ir naudingi, praneša LFF.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) organizuojami masinio futbolo („Grassroots“) mokytojų-organizatorių kursai. Jie Lietuvoje buvo rengiami antrus metus iš eilės. Iš viso  LFF kvietimu į Kauną suvažiavo 35 masinio futbolo propaguotojai iš įvairių šalies miestų ir miestelių.

REKLAMA

Kursų dalyviai klausėsi teorinių paskaitų, kuriose sužinojo kaip organizuojami įvairūs masinio futbolo projektai bei festivaliai, ir patys praktinių užsiėmimų metu dalyvavo įvairiuose žaidimuose.

Mokymus vedęs FIFA instruktorius iš Šveicarijos Jeanas-Marie Conzas teigė, jog jo tikslas – perduoti žinias būsimiems mokytojams ir treneriams. „Pasaulyje profesionalai sudaro tik labai mažą dalį žaidžiančiųjų. Visa kita – masinis futbolas. Nuo vaikų priklauso šio sporto ateitis. Ieškome sprendimų, kaip įtraukti juos į futbolo šeimą ir kaip padaryti, kad jiems būtų smagu“, - sakė praeityje Saudo Arabijos nacionalinei ir jaunimo rinktinėms vadovavęs specialistas.

REKLAMA
REKLAMA

Svečias iš Šveicarijos gyrė paskutinę seminaro dieną surengtą parodomąjį futbolo festivalį, kuriame dalyvavo apie 100 įvairaus amžiaus vaikų iš Kauno regiono. „Visi mokytojai buvo labai susikoncentravę, motyvuoti bei norintys daug ko išmokti, - kalbėjo J.M.Conzas – Festivalis buvo įspūdingas, likau tikrai be galo sužavėtas. Su tokiais žmonėmis dirbti vienas malonumas. Manau, jog Lietuvos masinio futbolo ateitis - tinkamose rankose.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LFF masinio futbolo projektų koordinatorius Vaidotas Rastenis teigė, kad į kursus stengėsi pakviesti aktyviausius entuziastus. Vieni pirmą kartą dalyvavo tokio aukšto lygio kursuose, o kiti stengėsi pagilinti savo žinias. „Visi dirbo nuoširdžiai ir buvo kūrybingi, puikiai bendravo su vaikais, - sakė V.Rastenis – Futbolas jau yra tapęs šių pedagogų mokymo programos neatsiejama dalimi. Esu tikras, kad kursai padės dar labiau populiarinti futbolą, didinti masiškumą, gerinti renginių ir kasdienių užsiėmimų kokybę.“

REKLAMA

Futbolo mokytojai-organizatoriai jau ne vienerius metus rengia futbolo šventes vaikams, yra gavę dovanų įvairaus inventoriaus, dalyvauja LFF ilgalaikės masinio vaikų užimtumo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ (SVIS) projektuose. V.Rastenio teigimu, šie kursai padės efektyviau išnaudoti jau turimą inventorių ir sukauptą patirtį ir dar labiau sudominti vaikus futbolu.

REKLAMA

Pasak kursuose dalyvavusio draugijos Ariogalos „Vienybė“ vadovo, vieno iš aktyviausių masinio futbolo propaguotojų Kauno regione Stepono Naciaus, svarbiausia leisti vaikams mėgautis futbolu. „Neprivalome iš vaikų reikalauti taktinių bei techninių veiksmų. Tiesiog turime jiems leisti žaisti“, - sakė S.Nacius.

Masinio futbolo renginiai Lietuvoje vyksta kasmet jau beveik dešimtmetį, o dalyvių skaičius mūsų šalyje nuolat auga. Prieš dešimtmetį masinio futbolo renginiuose buvo registruota vos 6100 neprofesionalių futbolininkų. Pernai masinio futbolo dalyvių skaičius pasiekė 78 000.

LFF programos SVIS projektų dalyvių skaičius kasmet viršija dešimtis tūkstančių.  „Futboliuko“ projektas ikimokyklinio ugdymo įstaigose šiemet sutraukė  apie 10 000 dalyvių, o šiuo metu vykstančios moksleivių žaidynės „Golas“ - apie 11 000.






REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų