• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sekmadienį lietuviai trauks prie balsadėžių – vyks 2020 m. Seimo rinkimai. Tautiečių balsų lauks ir daug sporto pasaulio atstovų – vieni jų politikoje sukasi jau kurį laiką ir yra spėję įsitvirtinti, kiti dar tik viliasi pradėti naują karjerą. Tv3.lt kviečia pažvelgti, kokie sporto pasaulio atstovai taikosi į Seimo nario mandatą.

Šį sekmadienį lietuviai trauks prie balsadėžių – vyks 2020 m. Seimo rinkimai. Tautiečių balsų lauks ir daug sporto pasaulio atstovų – vieni jų politikoje sukasi jau kurį laiką ir yra spėję įsitvirtinti, kiti dar tik viliasi pradėti naują karjerą. Tv3.lt kviečia pažvelgti, kokie sporto pasaulio atstovai taikosi į Seimo nario mandatą.

REKLAMA

Bene daugiausiai šurmulio šį kartą sukėlė krepšinio pasaulio atstovai – net keturis tokius turi Tomo Pačėso vadovaujama „Lietuva-visų“ partija.

Buvęs žaidėjas ir treneris dar prieš keletą metų aktyviai sukosi krepšinio aikštėje, bet pastaruoju metu daugiau laiko leido Alytaus miesto savivaldybėje.

Tiesa, toli nuo krepšinio nepabėgo – toliau vadovauja Alytaus „Dzūkijai“. Su šia komanda artimai susiję ir likę T. Pačėso partijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA

Krepšininkų desantas

Antru numeriu sąraše įrašytas Valdemaras Chomičius, kuris praėjusį sezoną buvo vyriausias „Dzūkijos“ treneris. Krepšinio užkulisiuose kalbama, kad olimpinis čempionas ir legendinis krepšininkas grįš prie šio darbo, jeigu rinkimai neatneš norimo mandato.

REKLAMA

49-as numeris skirtas Artūrui Jomantui, rungtyniaujančiam „Dzūkijoje“. 35-erių puolėjas galingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną, per rungtynes mesdamas 12,8 taško, atkovodamas 6,3 kamuolio ir atlikdamas 4 rezultatyvius perdavimus.

Kitas krepšininkas partijos sąraše – Steponas Babrauskas, žaidęs „Dzūkijoje“. Šio krepšinio veterano reklaminis klipas jau spėjo prajuokinti didžiąją dalį interneto vartotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbama, kad kaip ir V. Chomičius, nesėkmingų rinkimų atveju, Stepo pravarde žinomas krepšininkas prisijungs prie „Dzūkijos“.

Sąrašo viduryje randamas ir Rūtenis Paulauskas – buvęs treneris, dabar dažniau matomas įvairiose laidose, komentuojantis su krepšiniu susijusias aktualijas. Jis taip užima sporto konsultanto pareigas Sostinės krepšinio mokykloje (SKM).

Klubas atsiribojo

Dar vienas aktyviai karjerą tęsiantis krepšininkas – vasarą į „Darbo partijos“ sąrašus įtrauktas Klaipėdos „Neptūno“ centras Simas Galdikas. 33-ejų krepšininkas šiame LKL sezone renka po 8,7 taško.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Klubas atsiriboja nuo bet kokių Simo Galdiko veiksmų ir sprendimų, kurie yra priimami ir susiję su politine veikla“, – tokį pranešimą spaudai buvo išplatinę „Neptūno“ vadovai, kai paaiškėjo, kad S. Galdikas suka į politiką.

Neaišku, kaip elgsis krepšininkas, jeigu pateks į Seimą. Jis dar šią vasarą sudarė naują dvejų metų sutartį su uostamiesčio klubu.

S. Galdiko suaktyvėjimas visuomeniniame gyvenimes buvo pastebimas nuo šių metų pavasario, kai šalyje buvo įvestas karantinas. Jis ėmėsi naujų veiklų – net dezinfekavo autobusus.

REKLAMA

Raudonavo dėl klaidų

Politikės karjerą nori pradėti ir daugkartinė pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė Simona Krupeckaitė. Triskart geriausia Lietuvos sportininke rinkta Pekino olimpinių žaidynių dalyvė kandidatuoja su socialdemokratais. Jai sąraše skirtas 25-as numeris.

Prieš rinkimus S. Krupeckaitė kaip reikiant nudegė – kaip rašė „Sekundė“, 37-erių moteris gimtojo Panevėžio rinkėjams išplatino 10 tūkst. tiražu išspausdintą laišką.

REKLAMA

Trumpame tekste, kurį sudarė apie 150 žodžių, padaryta trylika gramatinių klaidų.

Minėtame laiške S. Krupeckaitė rinkėjus kvietė balsuoti už ją, nes tikisi sukauptą patirtį panaudoti švietimo ir sporto srityje.

„Jei jūs mane palaikysite savo balsu – aš būsiu tas žmogus, kuris kuria ir keičia vardan Lietuvos žmonių!“, – rašė dviratininkė.

Vėliau jai teko teisintis dėl padarytų klaidų ir pripažinti, kad raštingumas nėra stiprioji jos pusė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susirėmė su Pukeliu-Šviniumi

Su Liberalų sąjūdžiu kandidatuoja Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRSF) vadovas Paulius Malžinskas, visuomenėje išgarsėjęs šiais metais, kai įsivėlė į atvirą karą su Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir šios viceprezidento postą užimančiu Arūnu Pukeliu-Šviniumi.

P. Malžinskas siekė LFF prezidento posto vasaros pabaigoje vykusiuose rinkimuose, bet nusileido Tomui Danilevičiui.

REKLAMA

Vyras atvirai kaltino LFF korupcija ir bedė pirštu į A. Pukelį – kriminalinę praeitį paskui save bevelkantį tauragiškį.

P. Malžinskas, pergalės atveju, žadėjo, jog išvalys LFF ir pavers organizaciją skaidria bei taip jai sugrąžins visuomenės pasitikėjimą.

Jam opozicionavę LFF atstovai tada prikaišiojo, kodėl P. Malžinskas neatskleidžia, kad bandys patekti į Seimą.

Praėjus aistroms po LFF prezidento rinkimų P. Malžinskas galiausiai atskleidė, kad bandys laimę politikoje.

REKLAMA

Senbuviai ir kiti

Seime sieks išlikti ir jau čia dirbantys – kai kurie ir ne vieną kadenciją – buvę garsūs sportininkai.

Štai disko metikas, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna siekia antros,  legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša – trečios kadencijos.

Pirmasis atstovauja Liberalų sąjūdį, antrasis Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionius demokratus.

Antros kadencijos siekia ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė, buvusi šachmatininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Išlikti Seime tikisi ir kovos menų atstovas Kęstutis Smirnovas, priklausantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie jų prisijungti sieks buvęs krepšininkas, Vilniaus miesto savivaldybės narys Linas Kvedaračius (Laisvės partija), politikoje besisukantis dešimtmetį.

Antrą kartą laimę mėgins olimpinis prizininkas, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas – 2012 m. į Seimą vyras nepateko.

Buvusių sportininkų sąrašuose – ir daugiau, bet daugelis karjeras yra baigę labai seniai ir dabar labiau siejami būtent su politika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų