• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Škotijos pirmasis ministras Alexas Salmondas (Aleksas Salmondas) apkaltino Edinburgo futbolo klubą „Heart of Midlothian“ sudarius „velnio sandėrį“ su daugumos jo akcijų savininku iš Lietuvos Vladimiru Romanovu, praneša konservatyvus britų dienraštis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, kaip trečiadienį rašo „The Times“, „Heart of Midlothian“ šalininkai pasmerkė Škotijos vyriausybės vadovą, kuris interviu šiam dienraščiui sakė, kad klubas, pasidavęs „Chelsea“ sindromui“, atsidūrė „nepatikimose rankose“.

REKLAMA

Tačiau vietoje to, kad klubą būtų nupirkęs toks milijardierius, kaip Romanas Abramovičius, jį perėmė „turčius iš Baltijos valstybių“. A.Salmondas, kuris sakė, kad visą gyvenimą buvo šio klubo gerbėjas, pridūrė: „Tiesiog gaila, kad jis nebuvo truputį turtingesnis“.

Pirmojo ministro kritiką V.Romanovo, kuris klubo kontrolę perėmė 2005 metais, atžvilgiu pasmerkė garsūs „Hearts“ rėmėjai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis nežino, kokia buvo „Hearts“ finansinė situacija, kai atėjo Romanovas. Jis verčiau ... spręstų tą daugelį problemų, su kuriomis susiduria Škotija, nepostringaudamas apie klubą, apie kurį nieko nežino“, - sakė Škotijos parlamento deputatas ir buvęs „Hearts“ prezidentas George'as Foulkesas (Džordžas Foulksas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Heart of Midlothian“ akcininkų asociacijos pirmininkas Alexas Gowansas (Aleksas Gavansas) taip pat užsipuolė pirmojo ministro komentarus.

„Ponas Romanovas bent jau suteikė klubui kažkiek finansinių išteklių. Jo įsipareigojimu niekas neabejoja. Be pono Romanovo įsikišimo stadionas „Tynecastle“ būtų buvęs nugriautas, o jo vietoje būtų buvę pastatyti namai“, - sakė A.Gowansas.

REKLAMA

A.Salmondas V.Romanovą lygino su prieštaringai vertinamu Wallace'u Merceriu (Volasu Merseriu), kuris „Hearts“ pirmininku buvo 9-ajame dešimtmetyje ir kuris liūdnai pagarsėjo tuo, kad pasiūlė sujungti „Hearts“ su jų nesutaikomais priešininkais „Hibernian“.

„Man Vladimiras Romanovas yra kaip Baltijos valstybių Wallace'as Merceris - jis yra nepatikimos rankos, - sakė A.Salmondas. - nesakau, kad Romanovas yra kažkoks baisus žmogus. Sakau tik tai, kad jei jau mus turėjo perimti turčius iš Baltijos valstybių, tai tiesiog gaila, kad jis nėra truputį turtingesnis“.

REKLAMA

Tokius komentarus pirmasis ministras išsakė po to, kai buvęs klubo vadovas Philas Andertonas (Filas Andertonas) šią savaitę pavadino V.Romanovą idiotu ir „egomaniaku“, kuris sugriovė „Hearts“ galimybes 2006 metais tapti Škotijos aukščiausiosios lygos čempionais.

Tačiau Derekas Watsonas (Derekas Votsonas) iš „Hearts Supporters' Trust“ sakė, kad V.Romanovui vadovaujant klubas žaidė sėkmingai, 2006 metais laimėjo Škotijos taurę, o Aukščiausioje lygoje liko antras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V.Romanovas yra tipiškas savo pastangomis iškilęs Rusijos milijardierius. Jis gimė Rusijoje, o būdamas devynerių su šeima persikraustė į Lietuvą. Jis tarnavo atominiame povandeniniame laive, paskui dirbo taksi vairuotoju, iš savo automobilio pardavinėjo kontrabandinius „Beatles“, Elvis Presley (Elvio Preslio) ir „The Rolling Stones“.

REKLAMA

Škotijos futbolu jis susidomėjo todėl, jog manė, kad jis gali suteikti naudingų progų karjeros siekiantiems jauniems Lietuvos žaidėjams. Jis nesėkmingai bandė nupirkti kelis Škotijos klubus, tarp jų - abu Dandi klubus ir „Dunfermline Athletic“.

REKLAMA

Į „Hearts“ akcijas jis pradėjo investuoti 2004-aisiais, o vėliau tais pačiais metais perėmė kontroliuojantį paketą.

Klubo finansai kėlė ir sirgalių, ir politikų susirūpinimą. Jį slegia 20 mln. svarų (77 mln. litų) skola, žaidėjams laiku nemokami atlyginimai, taip pat abejojama paties V.Romanovo ketinimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų