Europos čempionato grupės etapą pirmuoju pralaimėjimu užbaigė Lietuvos 16-mečių rinktinė (2-1). Aivaro Grigaliūno treniruojama komanda susitikime dėl grupės nugalėtojų vardo 60:76 (15:15, 13:23, 12:20, 20:18) nusileido Serbijos rinktinei (3-0) ir B grupėje liko antra.

Turnyro aštunfinalyje, kuris vyks antradienį, Lietuva susikaus su trečiąja A grupės komanda – Turkija (1-2). Šias rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Susitikimo su serbais pradžia nežadėjo nieko blogo – po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygybė (15:15). Vis tik antrajame kėlinyje varžovai truktelėjo į priekį (28:20), o pirmąją mačo dalį lietuviai užbaigė jau su dviženkliu deficitu (28:38).

Po pertraukos situacija dar labiau komplikavosi (33:53). Prieš paskutinį ketvirtį mūsiškiams jau reikėjo stebuklo (40:58). Tačiau lietuviai nepalūžo ir per kelias minutes sugebėjo reikšmingai sumažinti atsilikimą (51:61). Deja, dar labiau pasikėsinti į oponentų persvarą jau nebepavyko, tad teko pripažinti serbų pranašumą.

Nadingiausiai tarp lietuvių rungtyniavo per žingsnį nuo dvigubo dublio likęs Ignas Štombergas (9 tšk., 12 atk. kam., 22 naud. bal.). 12 taškų pelnė Emilis Prekevičius, 11 pridėjo Emilis Žibūda.

Lietuva: Emilis Prekevičius 12, Emilis Žibūda 11, Ignas Štombergas 9, Tauris Aliukonis 7.

Serbija: Andrejus Bjeličius 20, Jovanas Bikičius 15, Vukasinas Gavranovičius 12, Vukas Danilovičius 11, Aleksejus Nedeljkovičius 7.