Šeštadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse irklavimo pasaulį pribloškė Viktorija Senkutė. Nusistovėjusią tvarką vienviečių valčių klasėje sugriovusi lietuvė išplėšė bronzos medalį! Ji tapo pirmąja vienvietininke Lietuvos istorijoje, laimėjusia olimpinį medalį.

Lietuvė ilgą laiką vijosi trečioje vietoje buvusią australę Tarą Rigney. Vienu metu sportininkes skyrė apie 2 sek., bet likus 120 m V.Senkutė visiškai panaikino deficitą, o dar po 20 m iškišo valties nosį į priekį. Lietuvei užteko jėgų finišui ir mūsiškė laimėjo bronzą, o T.Rigney liko sugniuždyta.

„Viską dariau pagal planą, bet man pritrūko jėgų likus gal 10 yrių iki finišo. Atidaviau visas jėgas ir bent jau galiu pasakyti, kad šiandien padariau maksimumą. Tiesiog kitos irkluotojos buvo pajėgesnės ir turiu joms atiduoti pagarbą.

Toks jau tas sportas – čia būna tiek gerų, tiek blogų dienų, čia tu gali būti aukštumoje ir gali kristi į dugną. Nėra kito tokio jausmo, kai atiduodi visas jėgas ir vis tiek matai, kaip tavo persvara tirpsta.

Esu sugniuždyta, bet džiaugiuosi, jog šeima ir draugai mane palaikė visų žaidynių metu. Per gyvenimą gali laimėti daug olimpinių medalių, bet surasti tokius gerus žmones – daug sunkiau“, – Australijos olimpiniam komitetui sakė T.Rigney, kuri pažymėjo, jog norėtų startuoti ir 2028 m. Los Andželo olimpiadoje.

25-erių T.Rigney tiek 2022 m., tiek 2023 m. laimėjo pasaulio čempionato bronza. Jai bronza buvo žadėta ir olimpiadoje.