Olimpinio krepšinio turnyre vyko paskutiniojo turo kovos. Penktadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse susitiko Prancūzijos ir Vokietijos nacionalinės rinktinės, o pergalę šiame mače 85:71 (24:18; 24:9; 21:19; 16:25) šventė vokiečiai.

Ši pergalė Vokietijos rinktinei lėmė tai, kad ji B grupėje užėmė pirmąją vietą ir gaus sąlyginai silpnesnį varžovą ketvirtfinalyje.

Rungtynes abi komandos pradėjo rezultatyviai, dėjimais smaginosi Franzas Wagneris ir Rudy Gobertas, efektingai blokavęs Johanneso Voigtmanno dėjimą – 16:14. Po pirmųjų keitimų abi rinktinės taškus jau rinko ne taip efektyviai, taškai buvo renkami baudų metimais, o Isaacas Bonga ketvirtį uždarė sudėtingu tritaškiu su sirena – 24:18.

Antrąjį ketvirtį vokiečiai pradėjo išlikdami ant bangos ir Johanneso Thiemanno dvitaškiu susikrovė dviženklę persvarą – 30:19. Po nerišlios prancūzų atakos ir prarasto kamuolio nesportinę pražangą užsidirbo Nando De Colo. Dennisas Schroderis tolimu metimu per R.Gobertą dar paaugino vokiečių persvarą – 37:23. Itin tolimą metimą prieš prancūzų aikštės gynybą paleido F.Wagneris – 42:25. Iki ilgosios pertraukos vokiečiai dar dviem tritaškiais pabėgo triuškinančiai – 48:27.

Po ilgosios pertraukos vokiečiai ir toliau tvirtai pirmavo, Evano Fournier tritaškis minutės pertraukėlės taip pat neiššaukė – 41:59. Iš toli pataikė ir Nicolas Batumas, skirtumą suapvalino Denniso Schroderio prasiveržimas – 44:64. Visą varžovų gynybą supjaustęs F.Wagneris pasižymėjo įspūdingu dėjimu su pražanga – 69:46.

Lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo Isaia Cordinier inicijuotu spurtu 11:0, kurį nutraukė Isaaco Bongos tritaškis – 59:72. Vokiečiai netruko stabilizuoti situaciją, o bet kokias šeimininkų pergalės viltis sudaužė D.Schroderio tritaškis nuo lentos.

Primename, kad Į ketvirtfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės komandos ir dvi geriausios trečiąsias vietas užėmusios ekipos.

Po grupės etapo komandos bus suskirstytos į krepšelius pagal rezultatus, o lems ketvirtfinalio poras lems burtai.

Tos pačios grupės komandos negalės susitikti ketvirtfinalyje.

Prancūzija: Victoras Wembanyama 14 (3/7 tritaškių, 12 atk. kam.), Isaia Cordinier ir Evanas Fournier po 10, Nicolas Batumas ir Guerschonas Yabusele po 8.

Vokietija: Franzas Wagneris (2/5 tritaškių, 5 atk. kam.) ir Dennisas Schroderis (4/7 tritaškių, 9 rez. perd.) po 26, Moritzas Wagneris 8, Isaacas Bonga ir Danielis Theisas (8 atk. kam.) po 7.

Rungtynių tarp Prancūzijos ir Vokietijos rinktinių įrašas – šios naujienos viršuje esančiame lange.