ESP GER 18:40
    POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40

Trečiadienio vakarą Europos futbolo čempionate Vokietijoje startavo antrasis grupių susitikimų ratas, kuriame B grupės akistata tarp Kroatijos ir Albanijos rinktinių baigėsi lygiosiomis 2:2.

Po šių rungtynių Kroatijos ir Albanijos rinktinės pasidalijo po 1 tašką. B grupėje albanai šiuo metu užima 3-ąją vietą, tuo tarpu Kroatija yra 4-ta.

Pirmoje rungtynių pusėje daugiau laiko kamuolį valdė Kroatijos futbolininkai (61 proc.), tačiau daugiau smūgių į vartų plotą atliko Albanijos rinktinė (7 smūgiai).

Nepaisant to, kad daugiau laiko kamuolys buvo valdomas kroatų, tačiau Albanijos rinktinė jau 11-ąją minutę išsiveržė į priekį po to, kai Qazimas Laçi smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus (1:0).

Kroatijos vartininkas Domininkas Livakovičius puikiai saugojo savo vartus, kadangi albanai turėjo keletą puikių progų padidinti savo pranašumą, o jau 31-ąją minutę tik per plauką nepelnė įvarčio.

Antrojo kėlinio pradžioje kroatai atliko du keitimus: Marcelo Brozovičių pakeitė Mario Pašaličius, o Lovro Majerį pakeitė Luka Sučičius. Nuo pat pirmųjų antrojo kėlinio minučių jautėsi, kad Kroatijos rinktinė jau jaučia įtampą ir nori kuo greičiau išlyginti rezultatą. Bandydami tai įgyvendinti antrojo kėlinio pradžioje kroatai turėjo dvi pavojingas progas, tačiau pirmąjį smūgį atrėmė Albanijos vartininkas, o antrasis skriejo virš vartų.

Mačo pabaigoje užvirė tikra drama

Įtampa Kroatijos rinktinėje augo su kiekviena minute, kadangi įvarčio pelnyti vis nepavyko. Visgi 74-ąją minutę jiems pagaliau pavyko palaužti Albanijos gynybą ir Andrėjus Kramaričius išlygino rezultatą (1:1). Neprabėgus net dviem minutėms Klausas Gjasula įsimušė į savo vartus ir išvedė Kroatijos rinktinę į priekį (2:1).

Nors atrodė, kad kroatai jau įsirašys pergalę, tačiau Albanijos rinktinė nenuleido rankų iki pat rungtynių pabaigos ir per teisėjo pridėtą laiką išlygino rezultatą (2:2).

Primename, kad šios dvi komandos čempionato pradžioje patyrė po ir prieš šį susitikimą taškų neturėjo.

Istorinį įvykį – greičiausią įvartį Europos čempionatų istorijoje – užfiksavusi Albanijos rinktinė galiausiai 1:2 nusileido čempionams italams

Tuo tarpu Kroatijos futbolininkai sugėrė skaudų smūgį nuo Ispanijos. Ispanai kroatams nepaliko jokių šansų ir pirmųjų šio čempionato rungtynių metu sutriuškino priešininkus rezultatu 3:0.

Gražiausios rungtynių akimirkos:

RUNGTYNIŲ EIGA

Antras kėlinys:

90+5 min. Rezultatas lygus! Klausas Gjasula išnaudoja pasitaikiusią progą ir išlygina rezultatą 2:2:.

90 min. Teisėjas prideda 6 papildomas minutes.

85 min. Komandos atlieka savo keitimus. Ivaną Perisičių keičia Borna Sosas, Andrėjų Kramaričių keičia Zlatko Daličius, Yiberį Ramadani keičia Arberis Hoxha, o Rey Manajų keičia Mirlindas Daku.

76 min. NEĮTIKĖTINA! Kroatija veržiasi į priekį 2:1. Antrojo įvarčio autorius – Klausas Gjasula, jis pasiuntė kamuolį į savus vartus.

74 min. LYGIOSIOS! Kroatams pagaliau pavyksta pralaužti Albanijos gynybą ir Andrėjus Kramaričius išlygina rezultatą (1:1).

72 min. Antrasis Albanijos rinktinės keitimas. Įvarčio autorių Qazimą Laçi keičia Klausas Gjasula.

64 min. Albanijos rinktinė atlieka savo pirmąjį keitimą. Ant suolelio keliauja rezultatyvaus perdavimo autorius Jasiras Asani, o jį aikštėje keičia Taulantas Seferi.

58 min. Spaudimas kroatams didėja, kadangi laiko lieka vis mažiau, o įvarčio pelnyti nepavyksta. Visgi antrajame kėlinyje pasipylė smūgiai į albanų vartus.

51 min. Antrajame kėlinyje kroatai primena apie savo puolimo potencialą. L. Sučičius sulaukia perdavimo baudos aikštelėje ir staigiai smūgiuoja, tačiau Albanijos vartininkas Thomasas Strakosha pademonstruoja savo meistriškumą ir apsaugo vartus. Netrukus kroatai suorganizuoja dar vieną smūgį, tačiau šis skrieja virš vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje Kroatijos rinktinė atliko du keitimus. Marcelo Brozovičių pakeitė Mario Pašaličius, o Lovro Majerį pakeitė Luka Sučičius.

Pirmas kėlinys:

Po pirmojo kėlinio rezultatas yra 1:0 Albanijos naudai.

45+2 min. Abi komandos turėjo po progą, tačiau įvarčių nepelnė.

45 min. Teisėjas prideda 1 papildomą minutę.

39 min. Marcelo Brozovičiaus smūgį galva meistriškai atrėmė priešininkų vartininkas.

31 min. Albanai buvo arti antrojo savo įvarčio, tačiau Kroatijos vartininkas sėkmingai apsaugojo savo vartus.

20 min. Mateo Kovačičius smūgiavo iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas, rezultatas išlieka nepakitęs, Albanija priekyje 1:0. Nors kamuolį daugiau rungtynių laiko kontroliuoja kroatai, tačiau smūgių į vartų plotą daugiau yra atlikusi Albanijos rinktinė.

11 min. Krenta pirmasis įvartis! Kroatai jau pirmojo kėlinio pradžioje gauna šaltą dušą, kai albanus smūgiu galva į priekį išveda Qazimas Laçi (1:0). Tiesa Albanija ir pirmose šio čempionato rungtynėse įvartį sugebėjo pelnyti pačioje rungtynių pradžioje.

7 min. Kol kas abi komandos bando įsivažiuoti į žaidimą ir ieško savų progų, tačiau kamuolį didesnę dalį laiko (63 proc.) valdo Kroatijos futbolininkai.

1 min. Rungtynės prasidėjo!