Kauno „Žalgiris“ pergale namuose 74:67 (21:14; 22:17; 7:17; 24:19) prieš „Barcelona“ pradėjo Eurolygos sezoną, o į komandos gretas po metų pertraukos sugrįžęs Ignas Brazdeikis buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių.

44

Pilnutėlėje Kauno arenoje žalgiriečiai geriau atrodė pirmoje mačo pusėje, bet katalonai sugrįžo trečiajame kėlinyje. „Barcelona“ kėlinį laimėjo 17:7 ir visiškai iki minimumo sumažino kauniečių pranašumą.

Kai jau atrodė, kad visko čia gali būti, ketvirtajame kėlinyje žalgiriečių naujokas Sylvainas Francisco pelnė 15 taškų, „Žalgiris“ vėl susikrovė kiek saugesnę persvarą ir galiausiai pergalę įtvirtino.

Vienas rezultatyviausių žalgiriečių buvo į komandą po metų pertraukos sugrįžęs Ignas Brazdeikis. Pirėjo „Olympiakos“ praėjusiais metais atstovavęs lietuvis nusileido tik S. Francisco ir rungtynėse pelnė 17 taškų (5 atk. kam., 7/11 dvitaškių).

Po vieno iš tritaškių aplodismentais taiklų I. Brazdeikio metimą ketvirtajame kėlinyje pasitiko net legendinis Arvydas Sabonis, rungtynes stebėjęs arenoje.

Apie tai paklaustas krepšininkas atsakė su šypsena: „Nemačiau, nes tuo metu buvau labai susikoncentravęs į žaidimą. Bet šaunu, kad tai sureagavo, reiks būtinai atsisukti įrašą“.

I. Brazdeikis negailėjo pagyrų ir sausakimšai arenai.

„Žiūrovai buvo puikūs. Jie mums padėjo, kai buvo sunku, o ir varžovams tada tampa sunkiau rungtyniauti tokioje atmosferoje“, – teigė jis.

Kartu lietuvis apibūdino žalgiriečių siautulį S Francisco, kuris net 15 taškų įsūdė ketvirtajame kėlinyje.

„Jis tikrai geras taškų rinkėjas. Jis yra lyderis tame, ką daro geriausiai ir tai pats puikiai supranta. Mums to tikrai reikės visą sezoną. Ypač jo galimybių susikurti sau erdves ir pelnyti tokius taškus“, – apie S. Francisco kalbėjo I. Brazdeikis.

„Mes esame labai susitelkę gynyboje per treniruotes. Mes taip pat atlikome puikų darbą nagrinėdami varžovus, kur yra jų silpnosios pusės, bet dar yra kur tobulėti. Daug naujokų komandoje, tarp jų ir aš. Manau, kad gynyboje šiandien buvome solidūs ir patobulėjome. Bet dar tik pati pradžia, turime tai tęsti“, – po rungtynių apie komandos žaidimą pridūrė I. Brazdeikis.

Po metų į Kauną sugrįžęs I. Brazdeikis kartu kalbėjo apie puikų jausmą po sunkau sezono Graikijoje vėl rungtyniauti ant „Žalgirio“ arenos parketo.

„Nuostabus jausmas. Esu dėkingas savo komandai ir trenerių štabui, kad leido man žaisti taip, kaip galiu. Senasis Iggy? Manau, kad tai patobulėjęs Iggy. Komandoje yra daug stiprių kūrėjų ir metikų. Treneris atlieka gerą darbą išnaudodamas mūsų stipriąsias puses.

Tai yra mano trečiųjų metų Eurolygoje pradžia. Tikrai turiu daugiau patirties ir daug išmokau iš pirmų metų „Žalgiryje“, o vėliau ir „Olympiakos“. Stengiuosi tobulėti, augti kaip žaidėjas ir būti geriausia savo versija“, – sakė I. Brazdeikis.