Trečiadienį Paryžiaus olimpiadoje permainingus rezultatus demonstravo Rytis Jasiūnas, kuris 2 plaukimus baigė tarp lyderių, o kituose į dešimtuką nepateko.

Daugiau nei dvi valandas vėlavusiose septintose lenktynėse lietuvis trumpai lyderiavo, o galiausiai finišavo 4-as, pasiekdamas kol kas savo geriausią rezultatą. R.Jasiūnas vos 6 sek. atsiliko nuo lyderio Ching Yin Chengo (3:54) iš Honkongo. 2 sek. pralaimėjo australas Grae Morrisas, 4 sek. – olandas Luucas van Opzeelandas. Net 6 sportininkams parodytos juodos vėliavos. Lietuvis su 83 baudos balais bendroje įskaitoje pakilo į 18-ą vietą.

Aštuntąjį plaukimą laimėjo G.Morrisas (3:22 min.). 7 sek. pralaimėjo Joshas Armitas iš Naujosios Zelandijos, o 10 sek. – Tomas Reuveny iš Izraelio. R.Jasiūnas finišą pasiekė 14-as (+0:21). Lietuvis bendroje įskaitoje su 77 baudos balais (išbraukus jau 2 blogiausius rezultatus) pakilo į 17-ą poziciją.

9-ose lenktynėse lietuvis buvo per plauką nuo pergalės. R.Jasiūnas lyderiavo beveik visą distanciją ir tik prieš pat finišą 1 sek. pralaimėjo vokiečiui Sebastianui Koerdeliui (3:09). Trečias buvo 4 sek. pralaimėjęs Ethanas Westera iš Arubos. Bendroje įskaitoje lietuvis su 79 baudos balais šoktelėjo į 15-ą poziciją.

Deja, dešimtosios lenktynės R.Jasiūnui buvo prastos – jis liko 19-as (+0:27). Vėl pirmas finišavo S.Koerdelis (3:33), kuris 2 sek. aplenkė G.Morrisą ir 5 sek. – daną Johaną Soe.

Bendroje įskaitoje R.Jasiūnas su 98 baudos balais yra 17-as, o skirtumas nuo 10-uko – 29 baudos balai. Lyderiu tapo G.Morrisas (41), nežymiai lenkiantis lenką Pawelą Tarnowskį (42) ir T.Reuveny (44). Buvęs lyderis olandas L.van Opzeelandas 8-as lenktynes baigė vos 24-as ir bendroje įskaitoje dabar yra 4-as (47).

Sekmadienį dėl netinkamų oro sąlygų burlentininkai varžybų nepradėjo, o pirmadienį įveikė tik 1 plaukimą. Tik antradienį oro sąlygos pagaliau buvo tinkamos ir pavyko surengti visus 5 planuotus plaukimus.

Anksčiau buvo planuojama surengti 19 IQFOIL lenktynių, bet dabar organizatoriai viliasi, jog pavyks surengti bent 15 startų. Po jų pirmąją vietą bendroje rikiuotėje užėmęs sportininkas pateks tiesiai į finalą, antrąją ir trečiąją pozicijas iškovoję atletai – į pusfinalį, o dar septyni – į ketvirtfinalį. Medalių laimėtojai paaiškės rugpjūčio 2 d.