„Tai buvo institucijų sąmokslas“, – sakė Rusijos nacionalinės antidopingo agentūros direktorės pareigas einanti Anna Anceliovič Maskvoje.
Tačiau A.Anceliovič ir kiti žurnalisto apklausti pareigūnai toliau neigė, kad šią dopingo schemą „finansavo valstybė“, įtikinėdami, kad aukščiausi valdžios pareigūnai dopingo kampanijoje nedalyvavo.
Nepriklausomas ekspertas Richardas McLarenas (Ričardas Maklarenas) šį mėnesį Pasaulinei antidopingo agentūrai (WADA) pateiktoje ataskaitoje nurodė, kad su dopingo programa buvo susiję mažiausiai 1 tūkstantis Rusijos atletų iš 30 sporto šakų, o Rusijos sporto ministerijos pareigūnai skatino juos vartoti dopingą prieš 2014 metų žiemos olimpiadą Sočyje, 2012 metų vasaros olimpiadą Londone ir kitus tarptautinius turnyrus.
Gruodžio 9 dieną, kai buvo paskelbta ši ataskaita, vicepremjeras Vitalijus Mutko (Vitalijus Mutka) naujienų agentūrai TASS sakė, kad R.McLareno kaltinimai dėl „institucijų sąmokslo“ nebuvo įrodyti.
Trečiadienį Kremlius perspėjo, kad būtina patikrinti „The New York Times“ straipsnyje pateikiamos informacijos tikslumą, norint suprati interviu kontekstą, ir dar kartą paneigė valstybės dalyvavimą šiame dopingo skandale.
„Nuo pačios pradžios mes neigėme valstybės arba valstybės institucijų, ar tarnybų, ar agentūrų ryšį su galimu sportininkų dopingo vartojimu“, – Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė žurnalistams.
Rusijos sporto ministras taip pat suabejojo šiuo pranešimu ir pareiškė, kad Maskva nepakeitė savo pozicijos dėl šio skandalo.
„Mūsų pozicija dėl šios situacijos lieka nepasikeitusi“, – sakė Pavelas Kolobkovas naujienų agentūrai TASS ir pridūrė, kad „The New York Times“ greičiausiai „klaidingai suprato“ pareigūnės komentarą.
Kanadietis teisininkas R.McLarenas savo pirmoje liepos mėnesį paskelbtoje ataskaitoje smulkiai aprašė sudėtingą schemą, pagal kurią buvo klastojami atletų tyrimų duomenys per 2014 metų Sočio olimpines žaidynes, ir nurodė, jog šioje programoje dalyvavo Rusijos sporto ministerija ir Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST).