Į JAV atvykęs 34-erių Ričardas Berankis (ATP-291) pergalingai startavo ATP „Challenger“ serijos „Chicago Men‘s Challenger“ vyrų teniso turnyro kvalifikacijoje. Sekmadienį lietuvis per 1 valandą 55 minutes 1:6, 6:3, 6:4 įveikė čilietį Matiasą Soto (ATP-384).

Pirmajame sete R.Berankis neturėjo didesnių vilčių. Antrąjį setą lietuvis pradėjo nuo pralaimėtos savo padavimų serijos, tačiau vėliau išlipo iš duobės. Antrajame geime R.Berankis atstatė pusiausvyrą, o aštuntajame perėmė iniciatyvą. Devintajame geime R.Berankis neutralizavo „break pointą“ ir laimėjo setą.

Lietuvis jau trečiojo pradžioje susikūrė „break pointą“, bet jo nerealizavo. Atitrūkti R.Berankiui pavyko septintajame geime, laimėjus varžovo padavimų seriją. Vėliau lietuvis persvaros neišbarstė.

Įdomu tai, kad R.Berankis šiame mače pelnė mažiau taškų nei varžovas (79 prieš 80), bet tai lietuviui nesutrukdė laimėti. R.Berankis tik 48 proc. atvejų kamuoliuką įžaisdavo pirmu mėginimu (varžovas 56 proc.).

Čilietis anksčiau per profesionalo karjerą vienetų varžybose nebuvo sutikęs nė vieno lietuvio.

M.Soto 2017 m. ITF jaunių (iki 18 metų) reitinge buvo pakilęs iki 57-os vietos, o ATP reitinge karjeros aukštumas buvo pasiekęs prieš mėnesį (365-a vieta). M.Soto yra laimėjęs 2 ITF vienetų turnyrus – abu 2022 m. ant grunto. Tuo tarpu Čikagoje žaidžiama ant kietos dangos.

M.Soto geriau sekasi žaisti dvejetus – ATP reitinge dabar jis užima 147-ą vietą, o prieš keletą savaičių buvo 144-as. Pernai ir šiemet M.Soto Čilėje pasiekė ATP 250 dvejetų turnyro finalus, taip pat jis yra laimėjęs 2 ITF ir 3 ATP „Challenger“ turnyrų finalus. Vieną ATP „Challenger“ dvejetų turnyrą čilietis laimėjo ir šiemet.

Šių metų kovo mėnesį M.Soto buvo netoli didžiausios karjeros pergalės vienetuose, kai ATP „Challenger“ turnyre Meksikoje suklupo tik finale. Vėliau jis dar pasiekė ITF turnyro Argentinoje finalą, o birželio pabaigoje Kolumbijoje nukeliavo iki pusfinalio.

R.Berankis pelnė 2 ATP vienetų reitingo taškus ir 400 JAV dolerių, o lemiamoje kovoje dėl vietos pagrindiniame etape susitiks su taivaniečiu Tung-Lin Wu (ATP-272) arba amerikiečiu Govindu Nanda (ATP-915).

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Čikagoje prizų fondą sudaro 82 tūkst. JAV dolerių.