Ventspilyje (Latvija) dvi dienas vyko „Baltic Sea Open Quest/GGFEST“ vyrų 3x3 krepšinio turnyras, kuriame komandos kovojo dėl bilieto į FIBA pasaulio 3x3 turo etapą Neome (Saudo Arabija).

Į turnyrą atvyko ir dvi Lietuvos komandos – Plungės „Plungė“ bei Gargždų „UTransline“. „Plungė“ dar pirmame mače 16:21 pralaimėjo prieš „ROOT Brokeri“ (Latvija), bet vėliau 21:19 įveikė „Adaži“ (Latvija), 21:8 sutriuškino „Bauerfeind“ (Latvija) ir pateko į atkrintamąsias varžybas.

„UTransline“ A grupėje 15:19 pralaimėjo prieš „RVRecruitment3x3“ (Latvija), 22:13 nugalėjo Ventspilio „BK Ventspils“ (Latvija), 15:19 nusileido Belgrado „Partizan“ (Serbija) ir 16:20 pralaimėjo prieš „Restaurators“ (Latvija), tačiau vis tiek prasimušė į kitą etapą.

Ketvirtfinalyje „Plungė“ 21:14 pranoko „RVRecruitment3x3“, o „UTransline“ 15:13 įveikė „ROOT Brokeri“. Pusfinalyje plungiškiai 20:19 palaužė „Partizan“ pasipriešinimą, o „UTransline“ 16:12 nugalėjo „Adaži“.

Lietuviškas finalas intrigos nepagailėjo – „Plungė“ pergalę išplėšė minimaliu skirtumu 20:19 ir pateko į pasaulio turo etapą.

Nugalėtojų gretose žaidė Rolandas Jakštas, Ovidijus Kaminskis, Ignas Razutis bei Eimantas Žilius.