Paryžiaus olimpinėse žaidynėse šeštadienį tęsėsi plaukimo varžybų medalių dalybos.

Moterų 800 m plaukimą laisvuoju stiliumi laimėjo JAV legenda Katie Ledecky (8:11.04 min.). Antra buvo Okeanijos rekordą pagerinusi australė Ariarne Titmus (8:12.29), bronzą pelnė kita amerikietė Paige Madden (8:13.00).

K.Ledecky tai 14-as olimpinis medalis karjeroje (9 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos). Ji yra 5-a tituluočiausia olimpietė per istoriją – atsilieka tik nuo Michaelo Phelpso, Larisos Latyninos, Marit Bjoergen ir Nikolajaus Andrianovo.

Jau 3-ią aukso medalį Paryžiuje nuskynė vos 17-os metų kanadietė Summer McIntosh, triumfavusi 200 m kompleksiniame plaukime su nauju olimpiniu rekordu (2:06.56). Antra buvo amerikietė Kate Douglass (2:06.92), trečia – australė Kaylee McKeown (2:08.08).

Vyrų 100 m plaukimą peteliške laimėjo po psichologinių problemų grįžęs vengras Kristofas Milakas (49.90). Jis aplenkė kanadiečių duetą – Joshą Liendo (49.99) ir Ilyą Kharuną (50.45).

Mišrioje kombinuotoje estafetėje prancūzams padėjo pats Leonas Marchandas, bet net ir jo pastangų užteko tik 4-ai vietai (3:40.96). Auksą laimėjo JAV rinktinė (Ryanas Murphy, Nicas Finkas, Gretchen Walsh ir Torri Huske) su nauju pasaulio rekordu (3:37.43). Jie 0.15 sek. pagerino 2021 m. Tokijuje britų pasiektą rekordą.

Greičiau už senąjį pasaulio rekordą plaukė ir kinai (3:37.55), kurie pasiekė Azijos rekordą ir tik 0.12 sek. atsiliko nuo amerikiečių. Bronzą pelnė australai su Okeanijos rekordu (3:38.76).

Staigmena užfiksuota vyrų kombinuotos estafetės atrankoje 4x100 m, kur tik 9-ą vietą užėmė ir į finalą nepateko italai (3:32.71). Italai už borto liko nepaisant to, kad atrankoje pusę jų rinktinės sudarė dabartiniai olimpiniai čempionai – Thomas Cecconas ir Nicolo Martinenghi.

Tuo tarpu legendinė Sarah Sjostrom jau pusfinalyje pagerino 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi olimpinį rekordą (23.66). Jai priklauso ir pasaulio rekordas (23.61).