Penktadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse svarbiausias karjeros startas laukė Ievos Adomavičiūtės ir Kamilės Kralikaitės. Žaidynių debiutantės, viršijusios daugelio lūkesčius, kovojo dėl medalių pavienių dviviečių valčių A finale. Moterų pavienių dviviečių valčių A finale kartu su 5 geriausiomis planetos įgulomis lenktyniavusios lietuvės po pirmųjų metrų yrėsi 3-4 vietose.

I.Adomavičiūtė ir K.Kralikaitė pirmus 500 m įveikė labai gerai ir buvo 3-ios. Tiesa, graikės nuo mūsiškių atsiliko vos 0.44 sek., netoli buvo ir kitos varžovės. Lietuvės buvo 3-ios ir įveikus pusę finalo, bet rumunės sumažino deficitą nuo mūsiškių iki 0.33 sek. Priekyje dominavo olandės, antros buvo australės.

Likus 500 m toliau virė kova tarp lietuvių ir rumunių dėl bronzos. Mūsiškės didino yrių skaičių ir bandė išplėšti medalius. Likus 200 m lietuvės turėjo nežymų deficitą iki trečios vietos. Visgi pavyti rumunių nepavyko, o paskutiniuose metruose mūsiškes dar aplenkė amerikietės.

Penktoji vieta – istorinis pasiekimas Lietuvai šioje rungtyje.

Prieš tai finaluose pasirodė broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai, kurie B finale kovėsi dėl 7-12 vietų. Po itin aršios kovos lietuviai finišavo antri ir olimpinėse žaidynėse užėmė 8 vietą.

Distanciją irkluotojai įveikė per  6:25.94 min. Primename, kad pusfinalyje jie 2 km nuirklavo per 6:43,60 min. ir užėmė 5-ąją vietą.

Dvyniai Stankūnai pateko tarp aštuonių stipriausių komandų ir namo grįš su diplomais – olimpinėse žaidynėse prizinės yra pirmos aštuonios vietos.

o tu kur 5 pasauly,kokioj rungty
nelok, jų rezultatas nuostabus,juk ne šalia tavęs irkluoja,o pasaulio,olimpinių čempionių,ale tai durnumas ,gėda skaityti tų sofkinių pezalus.
stengėsi, bet pritrūko jėgų
gana ilgai plaukė trečios, bet gale kiek atsiliko. Vis vien pakliuvo tarp pirmaujančių. Bendrame fone tai visai neprastai.
Pastebėjau,kad irklavo greitai pagal yrių skaičių,bet buvo trumpoki yriai.Paskutiniai centimetrai atėmė 4-tą vietą.Bet vistiek ŠAUNUOLĖS.