Perspektyviausias Lietuvos tenisininkas šešiolikmetis Ričardas Berankis (1525-as ATP reitinge) pirmadienį iškovojo dvi pergales ir pateko į pagrindinį ITF serijos teniso turnyrą (3`o Open Alfamar Beach&Sport Resort) Portugalijoje.

Kvalifikacinių vienetų varžybų pusfinalyje lietuvis6:1, 7:5 įveikė ketvirtąjį reitingą kvalifikacijoje turėjusį devyniolikmetį vokietį Marcą Sieberį (ATP - 860 vieta), o lemiamoje dvikovoje 6:3, 6:0 sutriuškino dar vieną devyniolikmetį iš Vokietijos Jocheną Schoettlerį.

Pirmajame kvalifikacinių varžybų rate sekmadienį Lietuvos tenisininkas 6:1, 6:3 nugalėjo metais jaunesnį lenką Damianą Bartosiaką, o antrajame 6:0, 6:1 sutriuškino devyniolikmetį britą Christopherį Herbertą.

Burtai R. Berankiui buvo palankūs ir pagrindinio turnyro pirmajame rate jo laukia dvikova su asmeninį kvietimą gavusiu devyniolikmečiu portugalu Goncalo Falcao.

Teniso turnyro Portugalijoje prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių.