Paryžiaus olimpinių žaidynių čempione tapo JAV nacionaline komanda. Steve Kerro auklėtiniai rezultatu 98:87 (20:15, 29:26, 23:25, 26:21) nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

Čempionų gretose rezultatyviausias buvo lemiamus tritaškius mačo pabaigoje pataikęs Stephenas Curry. Gynėjas įmetė 24 taškus, jis realizavo 8 tolimus metimus iš 24. Kevinas Durantas prie pergalės prisidėjo 15 taškų, LeBronas Jamesas surinko 14.

Prancūzijos komandoje Victoras Wembanyama surinko 26 taškus bei atkovojo 7 kamuolius. JAV rinktinėje pirmuosius taškus dėjimu pelnė L.Jamesas, o prancūzų gretose netrukus pasižymėjo tolimą tritaškį įmetęs V.Wembanyama. Centras vėliau pelnė dar keturis efektingus taškus, bet JAV žaidė šiek tiek geriau ir pirmojo kėlinio pabaigoje po A.Edwardso tritaškio pirmavo 20:15.

Prancūzija antrajame kėlinyje po spurto 8:0 išsiveržė į priekį 25:24. Per šią atkarpą sudėtingą tritaškį įmetė M.Strazelas, o B.Coulibaly įdėjo į krepšį. JAV rinktinėje po tritaškį įmetė D.Bookeris ir S.Curry bei amerikiečiai vėl išsiveržė į priekį. G.Yabusele 18-ąją žaidimo minutę įspūdingai įdėjo per L.Jamesą kartu su pražanga, tačiau JAV į tai atsakė greitais šešiais taškais ir skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis 46:36.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo 49:41. Trečiojo kėlinio pabaigoje E.Fournier pelnė 8 taškus, su paskutine kėlinio sekundė du taškus įmetė N.De Colo ir Prancūzija po 30 minučių priartėjo 66:72. 33-ąją žaidimo minuitę J.Holiday tritaškis sugrąžino JAV dviženklį pranašumą 80:69.

Tačiau prancūzai toliau spaudė varžovus ir G.Yabusele baudos metimo likus 3:32 minutei priartėjo iki penkių taškų - 77:82. Vėliau V.Wembanyamos dvitaškis dar labiau mažino skirtumą 79:82. Varžovų spurtą nutraukė S.Curry tritaškis - 85:79. Kitoje JAV atakoje du baudų metimus pridėjo K.Durantas ir skirtumas augo iki 8 taškų. Priešpaskutinę minutę S.Curry pataikė du tritaškius, kuriais atstatydavo JAV devynių taškų pranašumą.

Prasidėjus paskutinei minutei V.Wembanyama tolimu metimu vėl mažino skirtumą iki šešių taškų. Tada tašką padėjo dar kartą pasižymėjęs S.Curry.

Prancūzijos rinktinė: Victoras Wembanyama 26 (3/8 trit., 7 atk. kam.), Guerschonas Yabusele 20 (4/7 dvit.), Nando De Colo 12, Evanas Fournier 8 (2/8 trit.), Bilalas Coulibaly 6, Nicolas Batumas (4 atk. kam.) ir Mathias Lessortas po 5, Matthew Strazelas 3, Rudy Gobertas 2.

JAV rinktinė: Stephenas Curry 24 (8/12 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), Kevinas Durantas 15 (3/9 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd.), LeBronas Jamesas 14 (6 atk. kam., 8 rez. perd., 4 kld.), Devinas Bookeris 13 (2/5 trit., 6 atk. kam.), Anthony Edwardsas ir Anthony Davisas (9 atk. kam.) po 8, Jrue Holiday 6 (2/4 trit., 4 rez. perd.), Joelis Embiidas 4, Jaysonas Tatumas ir Bamas Adebayo po 2.

Vis tik geriausią savo sportinę formą olimpinių žaidynių šeimininkai prancūzai paagavo prasidėjus atkrintamosioms. Vincento Collet auklėtiniai ketvirtfinalyje netikėtai eliminavo Kanados rinktinę, o pusfinalyje jau patys diktavo krepšinio madas prieš Vokietijos rinktinę.

Tuo metu JAV rinktinė grupė etape pakankamai užtikrintai susitvarkė su Serbija, Pietų Sudanu ir Puerto Riku. Ketvirtfinalyje sau iš kelio amerikiečiai patraukė brazilus, o pusfinalyje turėjo didelio vargo su Serbija.

Amerikiečiai paskutinį kartą olimpinių žaidynių nelaimėjo prieiš 20 metų – 2004 m. Atėnų olimpinėse žaidynėse.

Sutariama, kad tai – pajėgiausias visų laikų olimpinis krepšinio turnyras, į kurį amerikiečiai atsiuntė stipriausią savo sudėtį, pranokstančią net legendinę 1992 m. Barselonos žadynių rinktinę, kurioje žaidėj Michaelas Jordanas.

Tuo metu Prancūzijos krepšinio rinktinė savo olimpiniame aruode turi 1948 m. Londono, 2000 m. Sidnėjaus ir 2020 m. Tokijo, o dabar jau ir 2024 m. Paryžiaus sidabrus.

Olimpinio krepšinio turnyro finalą tarp JAV ir Prancūzijos stebėkite šios naujienos viršuje esančiame lange.