Heraklione (Graikija) prasidėjo vaikinų U16 Europos čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinė (1-0) startavo nepriekaištingai. Aivaro Grigaliūno auklėtiniai pirmajame B grupės susitikime 97:40 (30:12, 17:10, 30:11, 20:7) sutriuškino Bulgarijos rinktinę (0-1).

Antrasis mačas lietuvių laukia jau šeštadienį. 21.00 val. prasidės rungtynės su Vokietijos komanda.

Lietuviai dominavo visas 40 minučių. Vos per kelias minutes atitrūkta dviženkliu skirtumu (12:2), o dar pirmajame kėlinyje persvara peržengė 20 taškų ribą (28:7). Iki pertraukos mūsiškių tempas kiek sumažėjo, tačiau pirmoji mačo dalis vis tiek užbaigta su triuškinančiu rezervu – 47:22.

Po pertraukos lietuviai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir netrukus komandas jau skyrė 30 taškų (54:24). Igno Štombergo dėjimas padėjo peržengti dar vieną simbolinę, 40 taškų, žymą – 71:30. Ketvirtajame kėlinyje buvo pasiektas ir pusšimčio taškų pranašumas (85:25). Netrukus sėkmingas rungtynes kiek apkartino Emono Žilinsko trauma – žaidėjas nebegalėjo tęsti rungtynių. Paskutiniąja intriga tapo 100-ojo taško medžioklė, visgi iki šio tikslo pritrūko kelių taškų.

Visi Lietuvos dvyliktuko žaidėjai pasirodė ant parketo ir pelnė taškus. Naudingiausiai rungtyniavo aukštaūgių duetas – Ignas Štombergas (14 tšk., 12 atk. kam., 26 naud. bal.) ir Tauris Aliukonis (16 tšk., 8 atk. kam., 23 naud. bal.).

Lietuva: Tauris Aliukonis 16, Ignas Štombergas 14, Emilis Žibūda 12, Emonas Žilinskas, Edenas Žilinskas ir Neidas Linartas po 9, Galius Černeckis 8, Kimas Ulanovas 7.

Bulgarija: Yvesas Castanieras 13, Markas Vodenicharskis 9.