Tiek vasaros, tiek žiemos olimpinių sporto šakų atstovai, plušėdami treniruotėse, besivaržydami Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose, ketverius metus siekia vieno tikslo – iškovoti teisę ginti šalies garbę olimpinėse žaidynėse.
Nors visi Lietuvos olimpinės komandos nariai yra skirtingų sporto šakų atstovai ir dažnai olimpiniame kaimelyje vienas kitą pamato pirmąjį kartą, tačiau nuo 2013 metų juos visus vienija Lietuvos olimpinę komandą reprezentuojantis prekinis ženklas LTeam.
„Būti LTeam komandos dalimi reiškia, kad esu šalia stipriausių šalies sportininkų. Man yra didelė garbė kartu su geriausiais savo sporto šakų atletais atstovauti Lietuvai ir čempionatuose palaikyti vienas kitą“, – kalbėjo olimpinėse žaidynėse 2016-aisiais debiutavęs ir savo vietą lėktuve į Tokiją jau užsitikrinęs D. Rapšys.
„Būti LTeam nare man yra ne tik didžiulė garbė, įvertinimas ir išskirtinumas, bet kartu ir atsakomybė prieš Lietuvos žmones ir ypač prieš jaunimą, kuris galbūt šiuo metu dar tik nedrąsiai pasvajoja, jog vieną dieną norėtų tapti Lietuvos olimpinės komandos dalimi“, – akcentavo pastarosiose dvejose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.
Šiandien visuomenei pristatytuose LTeam vaizdo klipuose galima išvysti ir kitus elitinius Lietuvos sportininkus – olimpinę čempionę penkiakovininkę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę, olimpinės bronzos laimėtoją irkluotoją Mildą Valčiukaitę, disko metiką Andrių Gudžių, krepšininką Marių Grigonį, biatlonininką Tomą Kaukėną ir į savo jau penktąsias olimpines žaidynes patekti siekiančią treko dviratininkę Simoną Krupeckaitę.
Į Lietuvos olimpinę komandą ji pateko dar 2004 metais, kuomet debiutuodama Atėnų olimpinėse žaidynėse užėmė ketvirtą vietą. Pasiekti šį tikslą uteniškei prireikė 10 metų, o tiksliau – treke apsukti net 500 tūkstančių ratų.
„Manau, kad žmonės tikrai supranta, kad tai – ne lengva, ne kiekvienam ir ne iš karto pasiekiama. Bet šis vaizdo klipas tiesiog dar kartą mums visiems – ne tik žiūrovams, bet ir sportininkams – padės prisiminti. Juk tiek daug nueita, juk tiek daug jau padaryta! Link tikslų, link pergalių, dėl meilės sportui, dėl meilės darbui“, – emocingai išsireiškė Simona.
Šiuose vaizdo klipuose įvardijami skaičiai – sportininkų atlikti judesiai, įveiktas atstumas ar treniruotėse praleistas laikas, kurio jiems prireikė, kad pirmą kartą patektų į Lietuvos olimpinę komandą. Šių statistinių faktų autentiškumui išlaikyti buvo pasitelkti sportininkų treniruočių dienoraščiai, kuriuose jie ir jų treneriai nuo ankstyvųjų dienų fiksavo treniruotėse atliekamą darbą.
„Filmuotis reprezentaciniame klipe tikrai patiko, nes viso filmavimo metu jautėsi noras parodyti ne tik mūsų komandos universalumą, ryžtą, atkaklumą ir skirtingų sporto šakų išskirtinumą, bet kartu ir perduoti žinutę, kad dažnu atveju neužtenka tiesiog gimti su tam tikromis fizinėmis savybėmis, o patekimas į olimpines žaidynes ne veltui yra laikomas aukščiausiu sportininkų karjeros įvertinimu, tad vis tik reikia įdėti labai daug laiko ir pastangų, kad tarptautinėje arenoje galėtume aukštai iškėlę galvas nešti Lietuvos trispalvę ir vadintis LTeam dalimi“, – mintimis dalijosi A. Palšytė.
„Šiuo vaizdo klipu norime parodyti LTeam – Lietuvos olimpinės komandos – išskirtinumą, – pabrėžė LTeam prekinį ženklą sukūrusio Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius. – Tam pasitelkėme tikslius skaičius, statistiką, faktus, kurie terminus „triūsas treniruotėse“ ar „kibirai išlieto prakaito“ paverčia kur kas labiau apčiuopiamais.“
Naująjį LTeam įvaizdį artėjant Tokijo olimpinėms žaidynėms LOF ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas sukūrė pasitelkę kūrybos agentūros „New!“ ir prodiuserių agentūros „Creator“ pagalbą.
„Sportininkų, jų talento, pasiekimų prasme LTeam yra pati prestižiškiausia ir geriausia komanda Lietuvoje. Būti šios komandos dalimi jau yra gyvenimo laimėjimas. Tai perteikti ir buvo šio vaizdo klipo komunikacijos tikslas. Norėjome aspiraciškai pakylėti šį pasiekimą tiek jaunų sportininkų, tiek visų Lietuvos žiūrovų, tiek pačių LTeam sportininkų akyse.
Ir nors tai pateikta kaip daug pastangų reikalaujantis darbas, tačiau svarbus komunikacijoje ir talento momentas. Jis nuskamba kukliai, bet tik tam, kad atkreiptų dėmesį ir primintų žiūrovui: žiūrėk, kiek reikia treniruočių ir pastangų, bet tai dar ne viskas! Dar reikia talento, po kuriuo slepiasi tūkstančiai svarbių žmogiškų savybių, kad šiek sportininkai galėtų vadintis geriausiais ir būti LTeam nariais“, – apie idėją pasakojo „New!“ vyresnysis kūrybininkas Tomas Markauskas.
Iš LTeam komandos narių šiuo metu jau 21 sportininkas yra užsitikrinęs vietą 32-osiose olimpinėse žaidynėse, kurios liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis vyks Tokijuje.