Pirmoji pasaulio raketė lenkė Iga Swiatek 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį.

Mažajame finale Lenkijos tenisininkė er valandą 6:2, 6:1 sutriuškino daugiausiai staigmenų olimpiadoje pateikusią slovakę Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA-67) ir iškovojo bronzą. Šios tenisininkės viena prieš kitą žaidė pirmą kartą.

I.Swiatek mačo pradžioje pralaimėjo savo padavimų seriją (1:2) ir atrodė, kad dvikova gali būti atkaklesnė nei tikėtasi, bet nuo to momento laimėjo 5 geimus iš eilės. Antrajame sete lygi kova tęsėsi iki ketvirtojo geimo, kai I.Swiatek atitrūko, o A.K.Schmiedlova daugiau „break pointų“ neturėjo.

I.Swiatek tapo vos ketvirtąja WTA reitingo lydere, kuri šiuolaikinėje teniso eroje iškovojo olimpinį medalį.

A.K.Schmiedlova per karjerą nėra laimėjusi aukštesnio nei WTA 250 rango turnyro. Paryžiuje ji nugalėjo net dvi pirmojo dešimtuko žaidėjas.

Šeštadienį dėl olimpinio aukso kovos kinė Qinwen Zheng (WTA-7) ir kroatė Donna Vekič (WTA-21).V