Europos taurės turnyre Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1/4) pagaliau įsirašė pirmąją pergalę, kai namuose 84:80 (18:20, 21:16, 22:20, 23:24) palaužė Breso Burgo JL (4/1) klubą.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo tritaškiu (3:0), bet čia pat sekė 4 paeiliui oponentų taškai (3:4). Panevėžiečiai ilgai netruko, kol vėl buvo priekyje (9:6). Svečiai iš Prancūzijos surengė atkarpą 7-0, kuri leido jiems perimti iniciatyvą (13:18). Tiesa, ketvirčio pabaigoje panevėžiečiai deficitą nurėžė perpus – 18:20.

Antrojo kėlinio pradžioje oponentai pavojingai ėmė tolti (19:26). Aikštės šeimininkai nesutriko ir greitai mažino skirtumą, o po Dovio Bičkauskio tritaškio susigrąžino persvarą savo naudai (31:28). Martyno Varno tolimas šūvis ir Marko Pecarskio taškai dar gerino Panevėžio komandos situaciją (36:30).

Visgi, pirmąją mačo dalį sėkmingiau uždarė svečiai ir atstumas sumenko – 39:36. Aikštės šeimininkai per pirmus du kėlinius dvitaškius metė net 77 proc. taiklumu (10/13), o tritaškius – 46 proc. (5/11). Nepaisant to, buvo padaryta jau 12 klaidų.

Rezultatyviausiai žaidė M.Pecarski ir D.Bičkauskis, atitinkamai įmetė 11 ir 10 taškų. Tuo tarpu varžovų tolimoji artilerija nebuvo veiksminga. Tikslą pasiekė vos 1 metimas iš 10 bandymų (10 proc.).

Lemiamo ketvirčio pradžioje aikštės šeimininkai vėlgi diktavo sąlygas ir susigrąžino dviženklę persvarą (75:64). Visgi, ramaus gyvenimo tai komandai negarantavo. Pastarieji dažnai klydo ir atidavė iniciatyvą svečiams, kurie pelnė 8 taškus be atsako ir priartėjo iki vos 2 taškų (77:75)

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai ėmėsi iniciatyvos ir didino skirtumą (48:42). Galiausiai atkarpa 6-0 leido pirmą kartą rungtynėse susikrauti dviženklį pranašumą (58:47). Tiesa, ilgai juo pasidžiaugti nepavyko. Dvi varžovų rezultatyvios atakos tirpdė atstumą (58:51), o trečią kėlinį prancūzai uždarė dar ir taikliu tritaškiu per Granto Vasiliausko rankas – 61:56.

Kai liko žaisti 23 sekundes, svarbų metimą paskutinę atakos sekundę pataikė M.Pecarski (80:77). Varžovai neužpuolė, o Georgios Kalaitzakis pridėjo du taiklius baudų metimus (82:77). Xavieras Castaneda nepasidavė ir smeigė tritaškį likus žaisti 4 sekundes (82:80).

Visgi, tašką mače padėjo du Manto Rubštavičiaus baudų metimai – 84:80. Nugalėtojai šiame mače padarė net 21 klaidą ir jų buvo daugiau nei rezultatyvių perdavimų (19).

„7bet-Lietkabelis“: Marko Pecarski 22 (8/8 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud., 8 atk. kam., 34 n. b.), Dovis Bičkauskis 16 (4/6 trit., 5 praž.), Georgios Kalaitzakis 14 (7/10 baud., 5 kld.), Andrija Stipanovičius 11 (8 atk. kam., 5 praž.), Mantas Rubštavičius 9, Martynas Varnas 8 (2/7 trit.).

JL: Xavieras Castaneda 23 (3/7 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud., 5 rez. perd., 9 išpr. praž.), Joelas Ayayi 11, Mehdy Ngouama (5 praž.) ir Kevinas Kokila (5 praž.) po 9, Maksimas Salašas, Adrianas Nelsonas, Jordanas Usheris ir Jeanas-Marcas Pansa po 6.