POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Romoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate įvyko moterų šuolių į aukštį kvalifikacija, kurioje kvalifikacijoje užtikrintai į finalą nepavyko prasibrauti Lietuvos atstovei Arinei Palšytei.

75

A. Palšytė liko per vieną vietą nuo finalo, su 1.89 m (1.76/1 1.81/1 1.85/1 1.89/3 1.92/xxx) rezultatu ji užėmė tryliktą vietą. Urtė Baikštytė liko 26-a – 1.81 m (1.76/1 1.81/2 1.85/xxx).

Visgi po savo pasirodymo kvalifikacijoje A. Palšytė dar ilgai diskutavo su arbitrais, o sugrįžusi bendrauti su žurnalistais dar buvo nepraradusi vilties dėl finalo.

Šuolių į aukštį rungtyje yra buvę tokių atvejų, kai finale teisėjai leisdavo dalyvauti daugiau nei 12 sportininkių. 1.89 m aukštį Romoje įveikė 14 sportininkių, tačiau teisėjai nusprendė nestabdyti kvalifikacijos ir tęsė ją tol, kol pagal rezultatus buvo galima atrinkti 12 atlečių.

6 sportininkės kvalifikacijoje įveikė 1.92 m aukštį. Dar 8 dalyvės įveikė 1.89 m aukštį, bet pagal bandymų skaičių į finalą pateko tik 6 iš jų, o A. Palšytė su Graikijos atstove Tatiana Gusin, kurioms prireikė 3 bandymų 1.89 m aukštyje, liko už borto.

„Aš bandžiau aiškintis. Ir Graikijos atstovė šalia stovėjo ir mes bandėme išsiaiškinti, kokia yra situacija. Aš dar šiam momentui, dar nežinau ar aš patekau į finalą, nes mums vienaip sakė sektoriuje, kitaip mačiau parašyta protokole. Aš nežinau, ar aš patekau į finalą, bet pagal visas taisykles yra galimybė imti 14 šuolininkių į finalą.

Jeigu prie manęs dabar nėra Q raidės, vadinasi jie paėmė lygiai 12 merginų, bet iš jų bent kėlios nėra peršokę 1,92 cm. Tai reiškia, kad ėjimas su mažesniu aukščiu ir šiek tiek mažiau bandymų iš esmės yra su žemesniu aukščiu, kurį ir aš įveikiau.

Pagal visą teisę, aš turiu galimybę protestuoti. Aš iš Graikijos atstovė. Ir jeigu mes protestuosime, aš manau, kad pagal visas istorines situacijas, protestą turėtų patvirtinti ir paimti keturiolika merginų.

Tiesiog yra nesąžininga, nes ne visos 12 merginų peršoko 1,92 m. Jie ima dalį merginų su 1,89 m., o tai nėra teisinga, kad įveikus tokį aukštį, nesvarbu su kiek bandymų, ir tavęs nepaimtų į finalą. Išėjus iš čia eisime pas komandos vadovybes tiek aš, tiek graikė ir aiškinsimės, kokios yra galimybės pateikti protestą ir išsireikalauti savo vietos po saule“, – po varžybų teigė A. Palšytė.

Ar Airinei pavyks prasibrauti į finalines šuolio į aukštį kovas, paaiškės vėliau. Visas naujienas ir naujausius komentarus kviečiame sekti naujienų portale tv3.lt.

Nepamenu, kada ir ką ji išvis reikšmingo yra laimėjusi. Gal jau gana kelti š ant šakių