POR SLO 21:40
    Liepos 2 d., antradienis
    ROU NED 18:40
    AUT TUR 21:40

Romoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate penktadienio vakarą įvyko vyrų disko metimo finalas, kuriame Mykolas Alekna iškovojo bronzos medalį, o Andrius Gudžius užėmė 7-ąją vietą.

Geriausią savo rezultatą M. Alekna užfiksavo ketvirtuoju bandymu, kai diską nusviedė 67,48 m. (X – 66,98 – X – 67,48 – X – X).

Tiesa, tai buvo pirmosios šio sezono varžybos, kuriose M. Alekna netriumfavo.

Šiame finale taip pat pasirodė A. Gudžius, kuris daugiausiai numetė savo pirmuoju bandymu 64,35 m. 64,35 – 63,26 – 64,43 – 63,72 – X – X) ir finišavo 7-as.

Pirmąją vietą finale iškovojo K. Čehas, kuris ir buvo laikomas pagrindiniu M. Aleknos konkurentu. Slovėnas geriausiu bandymu diską nusviedė 68,08 m. ir pirmą kartą laimėjo Europos čempionatą.

Sidabrą kiek netikėtai iškovojo austras Lukasas Weisshaidingeris (67,70 m.).

Primename, kad penktadienio rytą startavusiame čempionate, disko metimo varžybose M. Alekna jau pirmuoju bandymu diską nusviedė 67,50 metrus ir užsitikrino vietą finale. Tiesa, jis vienintelis iš A grupės sportininkų įvykdė kvalifikacinį normatyvą (66 metrai).

Į finalą pateko ir 63,02 metrus diską nusviedęs ir šeštas A grupėje finišavęs Andrius Gudžius. Kadangi normatyvo jis neįvykdė, tad jam teko laukti B grupės rezultatų. Visgi po tų varžybų lietuvis galėjo ramiau atsikvėpti, nes jis galiausiai liko devintas ir finale bus.

Primename, kad kvalifikacijoje taip pat varžėsi ir Martynas Alekna, tačiau jam startas nesusiklostė ir sportininkas bendroje įskaitoje liko 18-oje vietoje.

Varžybų eiga:

23.07 val. M. Alekna paskutiniuoju savo mėginimu neaplenkė savo varžovų ir iškovojo bronzos medalį.

23.03 val. Paskutinis A. Gudžiaus metimas nepagerino savo rezultato ir sportininkas šiame finale finišavo 7-as.

22.59 val. M.Alekna rezultato nepagerino. Lietuvis lieka trečias ir turi tik vieną bandymą, kad aplenktų lyderius.

22.57 val. L.Weisshaidingeris aplenkė M.Alekną - 67,70 m.

22.55 val. Priešpaskutinis A. Gudžiaus bandymas buvo pats prasčiausias ir jis kol kas 7-oje vietoje.

22.51 val. M. Alekna ketvirtuoju mėginimu pagerino savo rezultatą, tačiau K. Čeho neaplenkė ir laikos antras (67,48).

22.47 val. Ketvirtasis A. Gudžiaus taip pat nepagerino pirmojo rezultato, jis ir toliau laikos 6-oje pozicijoje.

22.30 val. Trečiasis M. Aleknos bandymas prastas.

22.21 val. Pirmąją poziciją susigrąžino K. Čehas (68,08 m.).

22.18 val. A. Gudžiaus antrasis bandymas buvo prastesnis už pirmąjį, lietuvis užfiksavo 63,26 m. ir toliau lieka 6-oje vietoje.

22.14 val. Antrasis M. Aleknos bandymas buvo kur kas sėkmingesnis, lietuvis juo diską nusviedė 66,98 m. ir įsitvirtino pirmoje vietoje.

22.09 val. L.Weisshaidingeris šoktelėjo į antrą vietą - 65,60 m. A. Gudžius užima 4-ąją vietą.

22.06 val. H. Janssenas aplenkė A. Gudžių ir pakilo į antrąją vietą (65,09 m.)

22.04 val.  Pirmasis Andriaus Gudžiaus metimas buvo gana neblogas ir leido jam įsitvirtinti pirmoje vietoje 64,35 m. Pirmąjį savo bandymą įgyvendino ir pagrindinis M. Aleknos konkurentas Kristjanas Čehas, kuris diską nusviedė 66,59 m.

22.01 val. Pirmasis M. Aleknos metimas buvo prastas, todėl sportininkas nenorėjo, kad jis būtų įskaitytas.

Tai eilinį kartą įrodo - trūksta lietuviams smegenų ir strateginio mąstymo ! Lūzeriai. Visą sezoną rodo geriausius rezultatus, koks aš kietas ! Visi kiti stebi, mąsto strategiškai ! Ateina Europos čempionatas ir pasodina ant savo šiknos ! Sėdėk ant ... ! Ne tik formos, laimės reikia, bet strateginio ir taktinio mąstymo !