Olimpiados 3x3 turnyre Lietuvos (3/3) rinktinė nusileido 18:19 Nyderlandų (4/2) krepšininkams. Pirmąjį etapą mūsiškiai užbaigs sekmadienį 19.35 val. susitikimu su Serbija. Nyderlandai gerai pradėjo mačą ir sužaidus kiek daugiau nei minutę pirmavo 2:0. Lietuviai atkuto ir išlygino rezultatą – 3:3.

Sužaidus 3,5 minutes vis dar buvo lygu – 4:4. Abi komandos apsikeitė tolimais metimais – 6:6. Tuomet olandai pelnė 3 taškus paeiliui ir atitrūko – 9:6. Likus žaisti 4 minutes Nyderlandai jau turėjo 4 taškų atsargą – 11:7. Lietuvių laivas pradėjo dar labiau skęsti, kai olandai įgijo 6 taškų atotrūkį – 14:8. Mūsiškiai dar bandė gelbėtis ir skirtumą sumažino iki 12:16. Situacija dar labiau pagerėjo prasidėjus paskutinei minutei – 14:16.

Netrukus Evaldas Džiaugys tolimu šūviu išlygino rezultatą (16:16), bet tuo pačiu atsakė ir olandai – 18:16. Lietuvių ataka pasibaigė netiksliu metimu, bet Nyderlandų komanda gavo nesportinę pražangą puolime ir dar sugebėjo įmesti vieno taško vertės metimą – 19:18. Gintautas Matulis sumetė baudas (18:19), tačiau po to laikas pasibaigė.

Lietuviams Aurelijus Pukelis pelnė 7 taškus, G.Matulis ir E.Džiaugys – po 4, Šarūnas Vingelis – 3. Nugalėtojams Worthy de Jongas įmetė 6, Dimeo van der Horstas – 5, Janas Driessenas ir Arvinas Slagteris – po 4.

Pirmajame olimpinių turnyro etape visos aštuonios komandos po kartą susitiks tarpusavyje.

Tiesiai į pusfinalį pateks dvi geriausios grupės etapo rinktinės, o užėmusios 3-6 pozicijas varžysis ketvirtfinalyje. Likusioms dviem ekipoms žaidynės baigsis.

Rungtynes tarp Lietuvos ir Nyderlandų stebėkite šios naujienos viršuje esančiame lange.