Kvalifikacijos varžybose – 200 m lenktynėse iš eigos – Simona Krupeckaitė užėmė 16-ąją vietą (10,706 sek.), Miglė Marozaitė – 24-ąją (11,031 sek.) ir abi iškovojo kelialapius toliau.
Antrajame etape S.Krupeckaitė pralaimėjo Wai Sze Lee iš Honkongo, o M.Marozaitė neatsilaikė prieš vokietę Leą Sophie Friedrich.
Lietuvės pateko į ta patį paguodos važiavimą, kuriame dėl vieno kelialapio į aštuntfinalį dar varžėsi japonė Yuka Kobayashi. Ji ir tapo nugalėtoja.
„Jaučiuosi gerai, galvojau, kad bus blogiau, bet visai nieko. Laikai kosminiai kažkokie – aš pagerinau buvusį olimpinį rekordą. Tai rodo, kad nenormaliai greitai važiuoja merginos. Labai džiaugiuosi – čia mano rekordas, nesu greičiau važiavusi.
Tokiais laikais nėra važiavęs niekas. Prisiminus Berlyno pasaulio čempionatą buvo 10,6-10,7 sekundės – jautiesi kaip kosmose“, – po finišo pripažino S. Krupeckaitė.
Nors ir pagerino asmeninį rezultatą, bet apmaudą S. Krupeckaitė jautė dėl užimtos vietos.
„Nusiminus, žinoma. Važiavau, kad būčiau žymiai aukščiau. Ne mano vieta yra nepatekti dvyliktuką“, – sakė ji.
Tokijo olimpinės žaidynės jai buvo jau penktosios, o ar bus šeštosios Paryžiuje po trejų metų – dar neaišku.
„Šitą klausimą visi užduoda per kiekvienas žaidynes. Kaip visada neatsakysiu (juokiasi, – aut.) Tai verčia susimąstyti. Norisi važiuoti, nes tikrai atrodo, kad gali kovoti, nors ir pralaimi. Lyg ir atrodo, kad galėtum – išanalizavus savo rezultatą tai nelikau kur buvau, jį pagerinau beveik 0,3 sekundės, o tai yra labai daug“, – svarstė S. Krupeckaitė.
Savo ruožtu M. Marozaitei tai buvo olimpinis debiutas.
„Kaip ir buvau minėjusi, šiose varžybose labiausiai rengiausi komandiniam sprintui. Keirinui ne taip ruošiausi, ne tokias pavaras naudojau treniruotėse, todėl buvo daug sunkiau. Laiku nesu patenkinta, bet ir nesitikėjau greičiau pravažiuoti“, – teigė ji.
Pagrindinėje savo rungtyje Tokijuje – komandų sprinte – Lietuvos duetas iškovojo penktąją vietą. Keirine S.Krupeckaitė buvo 19-ta, M.Marozaitė – 27-ta.