Londono olimpinėse žaidynėse sensacija tapusi 21 metų penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė neslepia, kad jos svajonė – olimpinis medalis, bet vien ja neapsiriboja.
Pirmąjį šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etapą Meksikoje G. Venčkauskaitė praleido dėl nemalonios staigmenos – per bėgimo treniruotę susilaužė koją. Prognozuojama, kad traumą patyrusiai sportininkei reabilitacija gali trukti apie mėnesį. Visa laimė, kad sportininkė susižalojo dabar, o ne prieš Europos ir pasaulio čempionatus, kurie vyks atitinkamai liepos ir rugsėjo mėnesiais.
Prieš dvejus metus Londone surengtoje olimpiadoje tuo metu devyniolikmetei penkiakovininkei aukštos vietos niekas nežadėjo, visų akys tada krypo į olimpinį auksą vėliau iškovojusią Laurą Asadauskaitę-Zadneporovskienę. Šiuo metu Lietuvos sporto universitete kūno kultūros specialybę studijuojanti G. Venčkauskaitė nustebino veikiausiai net pati save – užėmė aukštą 12 vietą.
– Londono olimpinėse žaidynėse gerokai nustebinai. Iki Rio de Žaneiro olimpiados liko daugiau nei dveji metai, patirties būsi įgijusi gerokai daugiau nei prieš Londono žaidynes. Jauti, kad galėtum pasidabinti olimpiniu medaliu? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė G. Venčkauskaitės.
– Medalio kvapo Rio de Žaneiro žaidynėse dar nejaučiu. Šiuo metu laukia daug kitų svarbių varžybų, apie tokią tolimą ateitį stengiuosi negalvoti. Nežinai, kas gali nutikti rytoj, todėl apie olimpinį startą imsiu mąstyti likus metams iki Rio de Žaneiro olimpiados, kai žinosiu, kokia yra mano fizinė forma.
– Ar sunku buvo atsigauti po pirmųjų olimpinių žaidynių?
– Atsigavau greitai. Atostogų turėjau mažai. Po olimpiados dar reikėjo dalyvauti jaunimo pasaulio čempionate, todėl teko sportuoti toliau ir vėl ruoštis naujam sezonui.
– Londono olimpinėse žaidynėse buvai viena jauniausių penkiakovės atstovių, o pirmosios rungtys nieko gero nežadėjo. Kas tave labiausiai įkvėpė ir įkvepia dabar?
– Labiausiai įkvepia artimųjų ir draugų, taip pat trenerių palaikymas. Jie man skiria daug dėmesio, laiko ir nervų.
– 2009 metais gydeisi sunkią traumą. Ar nekilo noro visko mesti?
– Labiausiai palaikė mama. Ji tikino, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Mama nuolat kartojo, kad viskas bus gerai. Todėl nustoti sportuoti noro nebuvo, sportas įaugęs man į kraują, nežinau, kur reiktų išlieti energiją, jei nesportuočiau.
– Kuri rungtis tau asmeniškai yra sunkiausia?
– Sunkiausiai sekasi fechtuotis, šioje rungtyje surenku mažiausiai taškų. Vis dėlto rankų nenuleidžiu ir tikiu, kad ateis diena, kai man pavyks (šypsosi).
– Apie ką galvoji prieš varžybas? Juk penkiakovėje labai svarbi sėkmė. Pavyzdžiui, per jojimo rungtį svarbu, kokį žirgą gausi burtų keliu.
– Prieš varžybas stengiuosi apie nieką negalvoti, nes įvairios mintys išblaško. Tiesiog bandau susikaupti ir daryti tai, ką moku.
– Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?
– Laisvalaikio turiu mažai, todėl stengiuosi jį išnaudoti poilsiui, neinu nei į vakarėlius, nei į šokius. Mieliau važiuoju į gamtą pasivaikščioti ar vykstu aplankyti šeimos narių. Nors jie gyvena vos už kelių kilometrų, matau juos labai retai.
– Ar nejauti psichologinio spaudimo, kad lietuviai pasaulyje dominuoja penkiakovėje. Nebijai nuvilti?
– Sportuoju dėl savęs. Nuvilti bijau tik save.
– L. Asadauskaitė po olimpinių žaidynių garsiai išsakė savo nuomonę apie sudarytas sąlygas treniruotis. Ką apie tai manai?
– Sąlygos, kuriomis treniruojuosi, yra puikios. Kaune yra viskas, ko reikia: keli baseinai, kuriuose galima puikiai treniruotis, bėgimui ir šaudymui turime maniežą ir puikų Ažuolyno parką. Jojimui turime žirgų ir vietos, kur joti, fechtuotis taip pat yra kur ir kuo, todėl sąlygos laikinojoje sostinėje yra geros.
– Kokios artimiausios tavo varžybos?
– Laukia pasaulio taurės etapai ir Europos bei pasaulio čempionatai.
TIK FAKTAI
G. Venčkauskaitę treniruoja Lietuvos rinktinės treneris Henrikas Eismontas. Šiuo metu pasaulio šiuolaikinės penkiakovės reitinge 21-erių mergina užima 35 vietą. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis pasaulyje yra pirmi.
2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse penkiakovininkė užėmė 12 vietą. 2010-aisiais jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre ji liko 6-oje vietoje. 2011 metais triumfavo Lietuvos čempionate, o tais pačiais metais pasaulio čempionate užėmė 37 vietą.
Pernai Europos jaunimo pirmenybėse Bulgarijos sostinėje Sofijoje G. Venčkauskaitė pasidabino bronzos medaliu. Tais pačiais metais pasaulio taurės etape Brazilijoje, Rio de Ženeiro mieste, kur 2016 metais vyks olimpinės žaidynės, užėmė 4-ąją vietą.
Praėjusiais metais Kinijoje vykusiose planetos pirmenybėse, kur L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J. Kinderis iškovojo aukso medalius, G. Venčkauskitė liko 31-a.