Prancūzijos rinktinė tapo pirmąja olimpinio krepšinio turnyro finalo dalyve. Prancūzai pusfinalyje 73:69 (18:25, 15:8, 23:17, 17:19) įveikė pasaulio čempionus vokiečius.

Vokiečiai susitikimą atidarė šešiais taškais be atsako ir ėmė tolti (0:6). Prabėgus dviems minutėms, pirmuosius prancūzų taškus įmetė Isaia Cordinier (2:6).

Netrukus Dennisas Schroderis ir Franzas Wagneris smeigė po tritaškį ir skirtumas tapo dviženklis (2:12). I.Cordinier padedami turnyro šeimininkai sugebėjo atsigriebti ir po jo tritaškio nurėžė deficitą iki vos 2 taškų (16:18).

Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę Vokietijos krepšininkai po pirmosios 10 minučių atkarpos pirmavo 7 taškais – 18:25. Antrojo ketvirčio pradžioje po Nicko Weilerio-Babbo tritaškio vokiečiai atstatė turėtą dviženklį pranašumą (18:28).

Visgi, Victoro Wembanyamos traukiami prancūzai netrukus surengė spurtą 7-0 ir priartėjo (25:28). Andreasas Obstas tritaškiu suteikė kiek ramybės Vokietijos atstovams (27:33), tačiau to neužteko. Nicolas Batumas, Guerschonas Yabusele ir V.Wembanyama kėlinį uždarė taškais ir rezultatas tapo lygus – 33:33.

Prancūzijos rinktinė per pirmus du kėlinius pataikė vos vieną tritaškį iš 12 bandymų (8 proc.). Antrąją mačo dalį tritaškiu pradėjo N.Batumas (36:33). Čia pat 9 taškus iš eilės pridėjo užsikūręs G.Yabusele (45:42). Likus žaisti 3 minutes ketvirtyje, D.Schroderis tritaškiu persvėrė rezultatą (48:49). Netrukus tolimu šūviu atsakė ir I.Cordinier (51:49). Kėlinį prancūzai užbaigė 5 taškais be atsako ir turėdami 6 taškų persvarą – 56:50.

Tikra drama užvirė pačioje mačo pabaigoje. Likus 39 sekundėms prancūzai neužpuolė, o F.Wagneris krito į užribį. Likus jau tik 12 sekundžių, sekė pražanga prieš V.Wembanyamą.

Jis realizavo vieną baudą (71:68), tada sekė dar viena minutės pertraukėlė, po kurios D.Schroderis taip pat pridėjo vieną baudą. I.Cordinier provokavo baudą, jo ranka nedrebėjo ir prancūzai užsitikrino vietą finale.

Prancūzai sugebėjo „išjungti“ oponentų lyderius. D.Schroderis, nors pelnė 18 taškų, tačiau krepšį iuš žaidimo atakavo tik 33 proc. taiklumu (6/18 met.), o F.Wagneris tepelnė 10 taškų (4/10 met.).

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 17 (7 atk. kam.), Isaia Cordinier 16 (7 atk. kam.), Victoras Wembanyama 11 (7 atk. kam.), Mathiasas Lessortas 10, Nicolasas Batumas 9.

Vokietija: Dennisas Schroderis 18 (3/11 trit.), Franzas Wagneris 10 (8 atk. kam.), Andreasas Obstas ir Danielis Theisas (11 atk. kam.) – po 8, Isaacas Bonga 7, Johannesas Voigtmannas 6

Antrajame pusfinalyje nuo 22:00 val. susitiks Serbijos ir JAV rinktinės.

Rungtynių įrašą galite surasti naujienos viršuje.