Įdomu tai, kad dar prieš keletą metų premijų dydis Lietuvoje nuo dabartinių skyrėsi kone keturis kartus, kadangi Tokijo olimpinėse žaidynėse prieš ketverius metus už auksą paralimpiečiui sportininkui Lietuvoje buvo numatyta 18 320 eurų premija, kai dabar ji viršija 80 tūkst. eurų.
Reikia sutikti, kad šiemetinės premijos mūsų šalies paralimpiečiams, kurios numatytos už pasiekimus Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse išties atrodo solidžiai.
Kita vertus, remiantis CNBC naujienų kanalo surinkta informacija, net ir 83 tūkst. eurų siekianti lietuviška premija už auksą dar nėra tokia, kuri priverstų aiktelėti, kadangi ji yra kiek daugiau nei keturis kartus mažesnė, lyginant su tuo, kokią premiją už auksą savo paralimpiečiams, pavyzdžiui, yra numatęs Singapūras.
Anot CNBC, Singapūras savo paralimpiečiui už auksą planuoja skirti 380 tūkst. JAV dolerių premiją (apie 340 tūkst. eurų). Už sidabrą – apie 210 tūkst. eurų, o už bronzą – apie 100 tūkst. eurų.
Įdomu, tai, kad auksas tarp Singapūro sportininkų buvo iškovotas jau pirmąją paralimpinių žaidynių dieną. Juo pasidabino plaukikė Yip Pin Xiu, laimėjusi 100 metrų plaukimą nugara.
Dosnus savo paralimpiečiams ir Izraelis. Už auksą šioje šalyje paralimpietį numatyta apdovanoti maždaug 245 tūkst. eurų premija, už sidabrą – 173 tūkst, o už bronzą – 124 tūkst. eurų premijomis.
Na,o jau per pirmąsias dvi dienas aukso medalius Izraeliui pelnė Taikvondo kovotojas Asafas Yasuras ir plaukikas Ami Ameras Dadaonas.
Solidžiai už auksą pasiruošusi atriekti ir Malaizija, kuri auksiniam paralimpiečiui numatė sumokėti beveik 210 tūkst. eurų siekiančią premiją. Tik įdomu tai, kad, pavyzdžiui, už sidabrą ir bronzą čia numatytos gerokai mažesnės premijos. Atitinkamai 63 ir 21 tūkst. eurų.
Labai panašios premijos į Lietuvos, paralimpiečiams numatytos paralimpinių žaidynių šeimininkės Prancūzijos. Šioje šalyje už auksą paralimpietis gali gauti 80 tūkst., už sidabrą – 40 tūkst., o už bronzą – 20 tūkst. eurų premijas.
Už Lietuvos nugaros – visas būrys milžiniškų šalių
Panašu, kad tai, kiek savo šalies sportininkus piniginėmis premijomis gali pradžiuginti kiekviena valstybė, visai nepriklauso nuo to, kokio dydžio ir kaip stipri ekonomiškai ji yra.
Lietuvoje vienkartinės piniginės premijos už pasiekimus paralimpinėse žaidynėse sportininkams yra gerokai didesnės nei JAV, Vokietijoje, Kanadoje ar Australijoje.
Tiesa, reikia turėti omenyje, kad dauguma kitų šalių medalininkams skiria ne tik vienkartines pinigines premijas, tačiau ir materialų turtą tokį kaip nekilnojamasis turtas ir pan.
Kaip skelbia CNBC, JAV savo paralimpiečius, parvežusius auksą į šalį numatė apdovanoti 38 tūkst, JAV dolerių arba kiek daugiau nei 34 tūkst. eurų siekiančia premija. Už sidabrą numatyta skirti 21 tūkst., o už bronzą – apie 13 tūkst. eurų premijos.
Vokietija auksiniams paralimpiečiams planuoja išmokėti 20 tūkst. eurų siekiančias premijas, už sidabrą apdovanos 15 tūkst., o už bronzą – 10 tūkst. eurų premija.
Kanada už auksą savo šalies paralimpiečiui numatė 14 tūkst., už sidabrą 10 tūkst., o už bronzą – 6 tūkst. eurų premijas. Už sidabrą ir bronzą beveik tiek pat paralimpiečiams sumokės ir Australija, tik auksas ten vertas truputį mažiau nei Kanadoje – 12 tūkst. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!