Jau pirmajame rate pralaimėjimą patyrė japonė Naomi Osaka (WTA-38). Ji per pusantros valandos 5:7, 4:6 nusileido amerikietei Amandai Anisimovai (WTA-28). Tai buvo jau trečia amerikietės pergalė prieš japonę iš tiek pat galimų.
N.Osaka šiemet, skirtingai nei pernai, jau neatsisakė bendrauti su „Roland Garros“ žurnalistais. Pernai ji tikino, kad nekalbės su jais dėl prastos psichologinės būklės. Už nepasirodymą spaudos konferencijoje tada ji gavo 15 tūkst. JAV dolerių baudą.
„Prieš čia grįždama tikrai jaučiau baimę. Maniau, kad galiu sutikti žmonių, kuriuos savo elgesiu anksčiau galėjau įžeisti. Laimei, iki šiol visi sutikti žmonės čia elgėsi labai profesionaliai. Nuo šiol aš tiesiog stengiuosi atidžiau rinkti žodžius. Stengiuosi suprasti, ką galima sakyti ir ko – ne. Iš dalies jaučiuosi tarsi komikė, atsistojusi prieš publiką“, – sakė N.Osaka.
Japonė pridėjo, kad fanai jos veikiausiai neišvys prestižiniame Vimbldono turnyre. Anot N.Osakos, ji nemato prasmės žaisti turnyre, kuriame negalima iškovoti reitingo taškų.
„Aš suprantu priimtą sprendimą, tačiau jis turės įvairiausių pasekmių. Jei žaisčiau Vimbldone, tai ten dabar jausčiausi tarsi parodomajame komerciniame turnyre. Jei tik psichologiškai nusiteikiu, kad turnyras yra parodomasis, tada aš negaliu jame įdėti 100 proc. pastangų, todėl, atsižvelgdama į dabartines aplinkybes, linkstu prie sprendimo praleisti Vimbldoną“, – sakė japonė.
N.Osakos nuomonei nepritarė geriausia pasaulio tenisininkė lenka Iga Swiatek (WTA-1): „Vimbldonas yra Vimbldonas. Man tai vienas svarbiausių metų turnyrų. Planuoju žaisti jame, net jei ten nebus galima iškovoti reitingo taškų“.
Paryžiuje greitai dužo estės Anett Kontaveit (WTA-5) viltys. Ji jau pirmajame rate 6:7 (5:7), 5:7 nusileido australei Ajlai Tomljanovič (WTA-42). Geriau startavo britė Emma Raducanu (WTA-12), 6:7 (4:7), 7:5, 6:1 įveikusi vos 17-os metų čekę Lindą Noskovą (WTA-184).
Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą sudaro 43,6 mln. eurų.