Į Paryžių renkasi vis daugiau sportininkų, vis dar vykdomi paskutiniai darbai, ruošiamos kai kurios varžybų vietos. Didelis iššūkis bus žaidynių atidarymas, nes jis vyks, ne kaip įprastai stadione, o ant Senos upės, kur laivais plauks delegacijos.
Laivų turėtų būti kiek daugiau nei 100, kurie plukdys 10 tūkst. sportininkų, tarp kurių bus ir kai kurie Lietuvos olimpiečiai.
Jei įprastai atidarymą gyvai stebi tiek žmonių, kiek stadione yra vietų, tai dabar, skaičiuojama, kad ceremoniją stebėti gali bent jau 500 tūkst. žmonių.
Nors Senos upės vandens kokybė buvo plačai aptarinėjama tema, bet vyriausybė per pastaruosus metus skyrė apie 1,5 mlrd. JAV dolerių tam, kad upės kokybė kaip įmanoma pagerėtų.
Paryžiuje taip pat kyla vis daugiau barikadų, patikros postų, uždaromos kai kurios gatvės. Nors kai kurios jų vėl atsivers kitą dieną po žaidynių atidarymo penktadienį, bet vietiniams gyventojams su patogumais teks vis vien laikinai susitaikyti.
„Tai yra mano sielos namai. Čia gyvenu dvejus metus nuolat, bet prieš tai dažnai teko gyventi po du ar daugiau mėnesių“, – portalui tv3.lt pasakojo Paryžiuje gyvenanti lietuvė Dalia.
„Visi išsigando, nes žmonėms keičiasi rutina. Kitaip ir negali būti. Reikia ieškoti naujų kelių į darbą ar keisti tam tikrus įpročius, bent jau laikinai. Buvo daug bambėjimo, nepasitenkinimo (kai oficialiai Paryžius buvo pasirinktas šeimininku“, – aut past.), bet reikia prisitaikyti. Apskritai dauguma paryžiečių šioms kelioms savaitėms tiesiog išvažiavo iš miesto ir tiek“, – sakė Paryžiuje gyvenanti lietuvė, besidarbuojanti meno pasaulyje.
Ji taip pat pridūrė, kad dėl žaidynių labiausiai kilo nekilnojamo turto kainos, o kai kurie sumanė tuo pasinaudoti ir užsidirbti pritaikant tam tikrą taktiką.
„Dėl žaidynių labiausiai kilo nekilnojamo turto kainos. Buvo net protestų mieste, kadangi įsivyravo tokia situacija, kad kai kurie kylančiomis NT kainomis naudojosi sumanydami tam tikrą schemą. NT savininkai nuomotojui apmoka bilietus ar suranda kur gyventi tas keletą savaičių toliau už miesto.
O tuo tarpu mieste esantį savo butą ar gyvenamą vietą išnuomoja čia atvykusiems trumpam laikotarpiui ir už šešis kartus didesnę sumą. Bet vis vien atsirado, kas su tuo sutiko“, – pridūrė ji.
Pasak prancūzų spaudos, kilo ir viešbučių kainos, kurios daugmaž padidėjo tris-keturis kartus.
Bilietų kainos
O štai trumpai belaukiant metro stotyje tv3.lt pakalbinta paryžietė Ana prasitarė, kad tokios šventės visada ir džiugina, bet priverčia ir keisti rutiną.
„Smagu, kad Paryžius tapo sporto centru, bet jaučiamas ir chaosas, nes nemažai gatvių aš negaliu vaikščioti. Tai kartai sukelia nepatogumų, nors mano kai kurie draugai išvyko atostogų ar tiesiog toliau už miesto ir taip to išvengė. Aš, deja, dėl darbų to padaryti negalėjau“, – sakė ji.
Paklausta, ar padidėjo kainos miesto, ji prasitarė dėl nuomos, bet sakė nepastebėjusi, kad būtų kilusios maisto kainos kavinėse.
Ji tikino, kad taip pat spėjo įsigyti bilietus į rankinio varžybas, kadangi yra didelė šios sporto šakos fanės. Prieš daugiau nei pusmetį pirkti bilietai atsiėjo 80 eurų į kelias atkrintamąsias varžybas.
Bilietų sistema žaidynėse yra suskirstyta zonomis. Atrankinėse varžybose galima bilietus įsigyti ir nuo 20-30 eurų, bet kainos paskui šoka į viršų ir pasiekia tūkstančius, kai kalbama apie lemiamas kovas.
Olimpinėse žaidynėse įprastai yra keturi renginiai, kurie sulaukia didžiausių užklausų skaičiaus. Aišku, tai yra atidarymo ir uždarymo renginiai, taip pat plaukimo finalai ir krepšinio lemiamos rungtynės. Lygiai taip pat, pasak organizatorių, bus ir dabar.
Į atidarymą galima įsigyti bilietus už daugmaž 250 eurų, ties ties ta vieta, kur bus pradedami plukdyti olimpiečiai. Bet kaina auga ties finišu ir pasiekia 1500-2000 eurų.
Jaučiasi saugiai
Pasak BBC, daugmaž 75 tūkst. įvairių teisėsaugos pareigūnų darbuosis žaidynių metų. Kaip portalui tv3.lt sakė Paryžiuje gyvenanti Diana, miesta dabar tikrai ji jaučiasi saugiai, o uždarytos gatvės verčia ieškoti naujų maršrutų.
„Man net gal įdomiau. Tenka pasivaikščioti į darbą nauju maršrutu dėl uždarytų gatvių. Galima atrasti dar daugiau gražių Paryžiaus vietų. Aišku, kad visada tokie dalykai sukelia nepatogumų, bet pripranti.
O apsaugos ir įvairių tarnybos žmonių mieste yra labai daug. Jaučiuosi čia labai saugiai, gatvės ištuštėjusios. Pasirengimo lygis labai jaučiasi. Tokio dar ir nebuvo“, – sakė ji.
Paklausta, o galbūt pasinaudos proga stebėti kai kurias varžybas, Prancūzijoje gyvenanti lietuvė atsakė: „Nesu didelė sporto sirgalė. Būtų gal ir įdomu pamatyti, bet daug šaršalo, o aš turiu ir darbų, tad varžybų nestebėsiu. Nors, kita vertus, gyvenime daugiau neteks būti mieste, kur vyksta olimpinės žaidynės“.
Primename, kad Paryžiaus olimpinės žaidynės prasidės liepos 26 dieną, o TV3 kanalų grupė yra oficialūs žaidynių transliuotojai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!