Olimpiniame teniso finale – istorinis kinės triumfas

Šeštadienį Paryžiaus olimpinio moterų teniso turnyro finale kinė Qinwen Zheng (WTA-7) per 1 valandą 45 minutes 6:2, 6:3 pranoko kroatę Donną Vekič (WTA-21). Tai buvo antra kinės pergalė prieš kroatę per tris tarpusavio dvikovas.

Q.Zheng finalą pradėjo nuo laimėtos varžovės padavimų serijos, o D.Vekič trečiajame geime nerealizavo poros „break pointų“ ir neatsitiesė. Septintajame geime kroatė vėl buvo per tašką nuo laimėtos varžovės padavimų serijos ir vėl savo progą iššvaistė, o aštuntajame geime Q.Zheng varžovės padavimų metu užbaigė setą.

Kinė ir antrąjį setą pradėjo nuo laimėtos varžovės padavimų serijos, bet šį kartą D.Vekič atsitiesė (2:2). Vėliau lygi kova tęsėsi iki aštuntojo geimo, kai kinė ketvirtu bandymu realizavo „break pointą“. D.Vekič išsigelbėti nepavyko.

Abi tenisininkės mažiau nei 50 proc. kamuoliukų įžaisdavo pirmu bandymu, o po antrųjų padavimų kinė turėjo pranašumą (56 proc. prieš 45 proc. laimėtų taškų).

Q.Zheng tapo pirma Kinijos tenisininke istorijoje, triumfavusia olimpinėse vienetų varžybose.

„Jausmas nerealus. Visa Kinija manimi didžiuosis. Didžiuojuosi ir pati savimi“, – sakė kinė.