Olimpinės žaidynės tik blogina žmogaus teisių padėtį Kinijoje, rašo antradienio BBC.
Pasak „Amnesty International“ vadovybės, būtent dėl Pekine vyksiančių Olimpinių žaidynių žmogaus teisių būklė šioje šalyje tik suprastėjo, o ne pagerėjo, kaip kad buvo tikimasi.
Dienraščio teigimu, tą rodo faktas, kad tiek Kinijos aktyvistai, kovojantys už žmogaus teises, tiek žodžio laisvės reikalaujantys žurnalistai yra malšinami ir savavališkai įkalinami.
Tiesa, Kinija yra žadėjusi, jog kaip tik dėl Olimpinių žaidynių pačios esmės bus paisoma žmogaus teisių, užtikrinama laisva žiniasklaida, geresnė sveikatos ir švietimo priežiūra, tačiau „Amnesty International“ sako, jog padėtis šalyje yra netgi priešinga.
Vien dėl Olimpinių žaidynių ne kartą Kinijos aktyvistai buvo įkalinti, žurnalistai sulaikyti, o internetinės svetainės – užblokuotos. Be to, padaugėjo smurto prieš kalinius.
„Dėl tokios padėties Kinijoje pasaulio lyderiai yra raginami pasisakyti prieš smurtą valstybėje, kurioje už 10 dienų prasidės Olimpinės žaidynės“, – praneša BBC.
Nors Kinijos valdžia internetu platinamą turinį ir taip filtruoja įvairiomis technologijomis, vis dėlto buvo spėjama, kad šalies valdžia griebsis didesnės internetinės cenzūros. Kontroliuoti internetu sklindančią informaciją greitu laiku bus tas pats, kas kovoti su vėjo malūnais, Kinija neketina pasiduoti – šalis į informacinės cenzūros sektorių yra įtraukusi labai daug IT specialistų.
Nors diena iš dienos vis daugiau Kinijos gyventojų naudojasi internetu, šalies vadovybė atkakliai imasi griežtos jo kontrolės.
Kinijos vyriausybė yra uždraudusi prieigą prie tų interneto tinklalapių, kuriuos ji laiko priešiškais sau: pavyzdžiui, yra blokuojama prieiga prie svetainių, kurios pritaria Tibeto nepriklausomybei nuo Kinijos arba propaguoja amerikietišką demokratiją.
Pekino olimpiados organizatorių viceprezidentas Wangas Wei prieš porą mėnesių pakartojo ne kartą išsakytą pažadą, kad šalies žiniasklaidai bus užtikrinta visiška laisvė, kaip ir pridera Olimpinėms žaidynėms.
Nežiūrint tokių vyriausybės pažadų, šalies aktyvistai ne kartą kritikavo Kinijos poziciją šiuo klausimu.
Kinijos technologijų ministras Wanas Gangas yra sakęs, kad Olimpinių žaidynių metu galimybės naudotis internetu bus maksimalios, tačiau neužtikrino, kad cenzūros bus atsisakyta, esą tik taip bus galima apsaugoti šalies jaunimą nuo žalingos jiems informacijos.