Taktika ne visada pasirenkama teisingai
Modestui tai nebus olimpinis debiutas. Sportininkas prieš aštuonerius metus šliuožė Vankuverio trasa.
Lietuvis sprinto rungtyje buvo 54-as.
Gerokai aukštesnė vieta pasiekta komandiniame sprinte. M. Vaičiulis, startavęs kartu su Mantu Strolia, užėmė 18-ąją poziciją. Tai – vienas aukščiausių žiemos sportininkų rezultatų per visą šalies istoriją.
„Galbūt galėjo būti ir vieta ar dviem geriau. Šiek tiek apmaudu. Mantas ėmėsi lyderiauti. Gal norėjo pasireklamuoti, pasirodyti pasauliui. Buvo šiek tiek keista, kad jis šliuožė pirmas, o prieš stadioną jį visi aplenkė ir man estafetę perdavė paskutinis. Padariau, ką galėjau. Ne viskas priklausė nuo manęs“, – prisiminė M. Vaičiulis.
Mantas ir Modestas Pjongčange vėl startuos komandinėje rungtyje. Šįkart taktika bus kita?
„Ne nuo manęs priklauso. Manau, svarbiausia – atsilaikyti kiek įmanoma ilgiau ir finišuojant aplenkti kuo dagiau varžovų“, – tv3.lt kalbėjo M. Vaičiulis.
Atkirto kritikams
Modestas komandinėse varžybose norėtų užimti ne žemesnę vietą nei 2010-aisiais Vankuveryje.
Slidininkas Pietų Korėjoje dalyvaus dviejose individualiose rungtyse – klasikinio sprinto ir 15 kilometrų laisvuoju stiliumi.
28-erių ingaliniečio siekis – patekti tarp 30-ies geriausių.
Tokius tikslus keliantis atletas mažiau sportu besidomintiems gali pasirodyti neambicingas.
„Taip kalba komentatoriai. Jie mato tik krepšinį, nevertina netgi to, kad lengvaatlečiai ar irkluotojai užima antrąją, trečiąją pozicijas. Jie vertina tik pirmąją vietą, nes nesupranta sporto. Jie viską kritikuoja. Tegu patys pabando ir pažiūrės, ar iš tikrųjų mums taip lengva“, – atkirto olimpietis.
Pernai išbandė olimpinę trasą
Lėktuvas su Lietuvos slidininkais iš Vilniaus į Varšuvą pakils ketvirtadienį. Sportininkai iš Lenkijos sostinės vyks į Pietų Korėją.
„Paskutinės dienos prieš skrydį labai įtemptos – treniruotės, priėmimai, interviu, – vardijo M. Vaičiulis. – Tačiau jaučiuosi gerai. Šiek tiek neramina Pjongčango oras ir laiko skirtumas.“
Modestas pernai išbandė olimpinę trasą – dalyvavo viename pasaulio taurės varžybų etapų.
Sportininko nuomone, Pjongčango trasa sunki, kalnuota.
Slidininkas neslėpė – Pietų Korėjoje adaptuotis dėl laiko skirtumo buvo labai sunku.
Slidinėjimo niekada nemetė
M. Vaičiulis pirmąkart ant slidžių atsistojo septynerių. Modestą meile žiemos sportui užkrėtė mama.
„Ji pradėjo sportuoti penktoje klasėje, daug kartų tapo Lietuvos čempione, dalyvavo įvairiose Sovietų Sąjungos varžybose. Kai gimiau, mama baigė karjerą. Norėjau pasiekti aukštesnių rezultatų už ją. Džiaugiuosi, kad pavyko“, – kalbėjo M. Vaičiulis.
Mama – pirmoji Modesto trenerė. Ji sūnų slidinėjimo trasose globojo kone dešimtmetį. Dabar sportuoja ir 12-metis M. Vaičiulio brolis.
„Mama niekada manęs per daug nespaudė. Dažnai būna taip, kad sportininkai, sulaukę 13–15 metų, pasiekia stulbinamų rezultatų, bet vėliau išsilygina su kitais. Mano rezultatai kilo pamažu, o galiausiai visus pradėjau lenkti. Mama dažnai sulaukdavo klausimų, kuo mane maitina, nes pavyko užsiauginti tinkamą raumenų masę. Džiaugiuosi, kad viskas taip susiklostė, nes yra pavyzdžių, kai trenerių vaikai ne tik nebetobulėjo, o ir nusirito“, – pasakojo M. Vaičiulis.
Jis nė karto nebuvo metęs slidinėjimo: „Žinojau, kokiu keliu einu. Juo ir ėjau.“
Slidinėjimas ir sportininkai silpsta
Dabar Modestas didžiąją laiko dalį praleidžia užsienyje. Vaikinas prisimena, kad anksčiau Lietuvoje varžybos vykdavo dažniau.
„Būdavo daugiau sniego. Dabar varžybų mažai, mūsų sporto šaka silpsta. Sportininkai irgi. Kai buvau vaikas, grupėse būdavo 10 pajėgesnių jaunuolių, dabar – du ar trys. Daug pasako ir tas faktas, kad M. Strolia po pertraukos grįžo į sportą ir pateko į olimpinę komandą“, – kalbėjo M. Vaičiulis.
Priverstinę pauzę buvo padaręs ir pats Modestas. Slidininkas 2011-aisiais susirgo Laimo liga. Modestas dvejus metus nesportavo, o karjerą pratęsė prieš pat Sočio olimpines žaidynes – 2013-ųjų pabaigoje.
M. Vaičiulis pertrauka pasinaudojo produktyviai – baigė Kūno kultūros studijas, dirbo mokytoju, susirado gyvenimo draugę.
Nepaisant nelemtos Laimo ligos, Modestas liko gamtos vaiku.
„Ignalinoje vien miškai, tad norisi ten leisti laiką. Erkė gali įsisiurbti kad ir paplūdimyje, – kalbėjo sportininkas. – Man patinka žvejoti, grybauti. Mėgstu žaisti futbolą.“
Didžiausias olimpiečio laimikis – aštuonių kilogramų lydeka, kurią Modestas, žvejodamas valtimi su draugu, pagavo būdamas 15-os metų.