O. Lafayette‘o solo pasirodymas mačo pabaigoje pražudė čekus

„Žalgiris“ užsitikrino pirmą vietą grupėje

Nelengvą pergalę VTB Vieningoje lygoje pasiekė Kauno „Žalgiris“ (15/1), išvykoje 90:84 (23:17, 21:22, 27:23, 19:22) turėjęs paprakaituoti su Nymburko ČEZ (5/10).

Ši pergalė leido Joano Plazos auklėtiniams užsitikrinti pirmą vietą VTB Vieningosios lygos B grupėje. Antroje vietoje esanti Maskvos CSKA nebeturi net teorinių vilčių aplenkti žalgiriečių.

Rungtynės prasidėjo atkakliai. Tiesa, antroje ketvirčio pusėje, daugiausiai D.Lavrinovičiaus pastangomis, „Žalgiriui“ pavyko įgyti apčiuopiamą persvarą – 19:12. Vis dėlto šeimininkai neleido „Žalgiriui“ įsibėgėti ir jau antrojo kėlinuko pradžioje komandas skyrė vos vienas taškas – 28:27. ČEZ klubui iki didžiosios pertraukos persverti rezultato nepavyko, bet „Žalgirio“ pranašumas po dviejų kėlinių buvo itin trapus – 44:39.

Po pertraukos nuožmūs ČEZ bandymai persverti svarstykles tęsėsi. Tačiau „Žalgirį“ gelbėjo labai universalus puolimas – net penki žaidėjai buvo pelnę bent po 10 taškų. Ir prieš lemiamą mačo dalį tai leido J.Plazos auklėtiniams susikrauti solidesnę persvarą – 71:62.

Bet ketvirtojo kėlinio pradžia lengvos susitikimo pabaigos nežadėjo. Ketvirtį ČEZ pradėjo 5 taškais be atsako (71:67) ir tik O.Lafayetto‘o tritaškis leido bent trumpam kiek atsikvėpti (74:67). Vis dėlto likus 5 min. iki mačo pabaigos situacija buvo labai neaiški – 77:72.

Likus mažiau nei 4 min., „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki trijų taškų (79:76), bet tuomet solo pasirodymą surengė O.Lafayette‘as – septyni jo iš eilės pelnyti taškai pasiuntė Nymburko ekipą į nokdauną – 86:76. Čekai stebuklo nebesukūrė.

„Žalgiris“: O.Lafayette‘as 15, D.McGrathas, M.Popovičius, D.Lavrinovičius, M.Kuzminskas, R.Kaukėnas ir K.Lavrinovičius po 10, T.Dardenas 6, R.Javtokas 5, J.Foote‘as 4.

ČEZ: R.Rančikas 20, D.Carteris 15, V.Hrubanas ir P.Houska po 12, J.Welschas 11.